Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Hemoroidi

Hemoroidi

Pozdravljeni!

Stara sem 35 let in sem včeraj prvič dobila bulico pri zadnjični odprtini (hemoroid). Bulica je nadležna pri hoji in sedenju in srbi. Mislim da sem jo dobila od odvajanja blata ki je nasploh bolj trdo in ne vsak dan.
Zadnje 3 dni jemljem prehransko dopolnilo od Sensilaba – https://www.sensilab.si/slimjoy-adiposlim-extreme?gclid=EAIaIQobChMIkMeI4YjK7AIVC9OyCh0J6QGoEAAYASAAEgIJUPD_BwE

Kaj vi mislite o tem? Je lahko kakšna povezava? S čim si lahko pomagam?

Hvala in Lp, Nataša

Pozdravljeni!
Najverjetneje gre za tromboziran zunanji hemoroid. Lahko se pojavi ob napenjanju, vsekakor je osnova za dalje da poskušate urediti blato.
Tromboziran hemoroid se lahko v prvih dneh oskrbi kirurško, tako da se naredi manjša zareza in odstrani strdek. Kasneje se strdek prične pocasi raztapljati, tudi oteklina je manj napeta, zato to več ni smiselno. Sam izgine v nekaj tednih.
Ob pojavu svetujem Detralex tablete po shemi za akutni hemoroidni sindrom, masažo bulice z mastno kremo večkrat dnevni in hlajenje.

Lp,

Hvala za odgovor. Včeraj je bilo teden dni od nastanka hemoroida, danes pa teden dni od mazanja z mazilom Proktis M. Pred vsakim mazanjem in večkrat dnevno sem se umila s hladno vodo in je bulica po enem tednu skoraj izginila.
Je pa res da je tudi zelo bolela in bila neprijetna. Pazila sem tudi pri prehrani in dosegla da se je zdaj končno blato tudi omehčalo.

Upam da se to ne bo ponavljalo.
Hvala vam za odgovor in lep pozdrav

Tako je, takšni ukrepi so čisto ok, strdek se lahko tipa še več tednov. Lp,

New Report

Close