Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Bula na zadnjiku

Bula na zadnjiku

Pozdravljeni

Star sem 31 let – aktiven športnik na reprez. nivoju. 3-4x tedensko sem na fitnesu 2x do 3x tedensko ekipno treniram. Pred nekaj več kot tednom dni sem ob odvajanju blata začutil nekoliko neprijeten občutek – neizpraznjenosti. Zdaj (po cca 10 dneh) sicer tega občutka nimam več, a sem danes začutil otrdlino pri anusu (recimo, da veliko kakšen centimeter). Morda celo dve – nisem povsem prepričan. Krvi na blatu ali ob odvajanju ni zaslediti, niti je ni bilo. Danes sem ob vadbi v ležečem položaju ob dvigovanju nog enkrat začutil ostro bolečino, ki je trajala samo kakšen delček sekunde – začutil sem ravno v tem predelu, kjer imam bulo, občutek pa je bil kot, da bi pritisnil na živec. Kot, da bi “pritisnil” na neko točko. Zgodilo se je samo enkrat. Skrbi me. Ali gre lahko za kaj resnega? Bral sem, da ima veliko ljudi podobne težave in jim zdravniki nekako namigujejo na analno trombozo, vendar jaz takih bolečin nimam. Skrbi me predvsem, ker odhajam v tujino za 10 dni in se bojim, da bi lahko imel kakšne težave ali da morda ni kaj hujšega… Prosim za vaš nasvet.

Samo počutje nasploh je zelo dobro – se počutim zdravega, a me skrbi ta bula…

Spoštovani!
“Bulice” okoli zadnjika, predvsem tako akutno nastale, so največkrat zunanji hemoroidi s trombozo. Seveda preko spleta do dokončne diagnoze ne bova prišla.
V kolikor gre za čvrsto premakljivo zatrdlino je najverjetneje tromboziran zunanji hemoroid, najverjetneje sicer že v resorbciji – v tem primeru je bolj kožne barve, bolj akutne pa prosevajo vijoičasto.
Zunanji hemoroidi se pogosto pojavijo ob fizičnih naporih, kar po vašem opisu treningi vsekakor so.
Glede na to, da odhajate, morda v lekarni kupite protihemoroidno mazilo, ki ga uporabljajte 2x dnevno 14 dni.
V kolikor bo sprememba vztrajala pa svetujem, da se naročite na proktološki pregled, da se lahko spremembo opredeli.

Lp,

Ok, hvala za tako hiter odgovor. V glavnem nekega razloga za hujso skrb v tem trenutku ni? Kot receno, nekih tezav z odvajanjem nimam in danes je obcutek naprem pred deset dnevi, povsem normalen.

nova
Uredništvo priporoča

Nisem p povedal, da se bulico cuti znotraj. Ni na zunanji strani… hvala

Glede na opis se je najverjetneje začela tromboza hemoroida, vendar se je zadeva pričela sama pomirjati. Kljub vsemu, tudi če trenutno ni težav, svetujem uporabo mazila, 14 dni oz. do umiritve težav.
Lp,

Ali kakšno mazilo še posebej priporočate? Kakor vidim na spletu, jih je kar nekaj na voljo…

Tudi znotraj se lahko čuti trombozo. V kolikor pa bo vztrajalo pa priporočam pregled.
Lp,

New Report

Close