Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Ustno zdravje in higiena vprašanje (lokalna)

vprašanje (lokalna)

zanima me,če so že kdaj bili primeri zaradi komplikacij lokalne anastezije in sicer,če je že kdo kdaj umrl pri zobarju zaradi lokalnega scandonesta?

pa ne se jezit name. hvala in lp

Pozdravljeni!
Ravno včeraj, v soboto, so bila predavanja na temo nujnih stanj pri zobozdravniku. Ena izmed tem je bila tudi preobčutljivost na lokalni anestetik in njegove sestavine. Na predavanju je bilo okoli 300 slovenskih zobozdravnikov in predavatelji iz alergologije, pa nihče ni imel primera težkih komplikacij ali celo smrti zaradi lokalnega anestetika. Po mojem takega primera pri nas še niso imeli, pa tudi ko testirajo na kliniki za preobčutljivost na Scandonest primera še niso našli, tako pravijo na Golniku. So reakcije palpitacij, utrip srca, morda slabost ali omedlevica…vendar ne zaradi anestetika…bolj strah, stres ipd. pri obisku zobozdravnika.

pozdravljeni,

najlepša hvala za odgovor. Me pa samo še nekaj zanima. Kaj vi milsite,če je povzročil težave Scandonest 2% (z adrenalinom),ali bi scandonest 3% (brezadrenalinski) lahko povzročil večje,ali manjše?

sprašujem ker domnevam da 2% ali 3% scandonest verjetno je v ta drugem več sestavine scandonest?
hvala

Pozdravljeni. Seveda,po posvetu s farmacevtom in linkom ki mi ga je farmacevt dal (razumem odlično angleško) mi je popolnoma jasno zakaj sem imela take hude reakcije na scandonest.
namreč jemljem antipsihotike in antidepresive za mojo shizofrenijo,poleg tega pa še močna zdravila za pritisk. vseksupaj pri scandonestu je močno odsvetovano.

tudi zdaj,ko mi je predlagala zobozdravnica da bi vzela scandonest 3% brez adrenalina,sme bila skeptična in sem šla pregledovat. tudi brez adrenalinski ne bo nič drugače. namreč stranski učinki takrat so bili tako grozni,da si tega ne morem več privoščit. Še posebaj ne,ker sme prebolela možgansko kap.

Zato me zanima,kaj naj rečem zobzdravnici,kakšen anastetik naj naroči,da se ujema z zdravili za pritisk ter antipsihotiki in antidepresivi? lokalni anastetikov je v sloveniji menda vsaj 10 vrst.. zato bi prosila,če mi pomagate. poleg tega pa naj navedem da jemljem tudi metformin,in občasno imam vnetja ščitnice (hipotirozo).

Prosim za mal vašga brain storminga,sama si težko pomagam,nisem zobar 🙂
najlepša hvala!

link
https://www.nps.org.au/medical-info/medicine-finder/scandonest-3-injection

Še to me zanima.
Koliko lokalnih bi človek mogel dobit,da bi mu pustilo posledice na nevro živčnemu sistemu (opotekanje nog,težave v spolnosti,težave z mehurjem,okvarje mehurja..) namreč to janso piše da dolgotrajna uporaba lokalne pri zobarju lahko negativno vpliva.

mi date primer,koliko lokalnih bi mogu dobit,da maš posledice?
na primer 10 let,vsak mesec lokalna? Ali pa 5 let in vska mesec lokalna pri zobarju?
če date primer?

je pa tako,da je to resno za premislit pri meni,ker imam ogromnooooo dela glede zob,in vsaj še 5 let bom mogla vsak mesec hodit da porihtam kar je treba porihtat. je sploh torej smiselno da vsakič prosim za lokalno?

hvala in lepe podzrave

Pozdravljeni!
Mislim, da nima prav velikega smisla, da stvari poskušamo reševati preko interneta. Imate preveč vprašanj in skrbi, ki jih je treba razložiti z osebnim pogovorom. Najbolje z nekom, ki se redno ukvarja s takimi reakcijami. Treba se bo pogovoriti z zobozdravnico in eventuelno še z alergologom, da po potrebi naredita teste Scandonesta in ostalih anestetikov.

Glede toksičnosti katerega koli lokalnega anestetika in hudih trajnih težavah, ki jih opisujete (opotekanje nog, težave v spolnosti, težave z mehurjem, okvarje mehurja..) pa ste lahko mirni. Vsega kar piše v spremnih listkih zdravil ni pametno jemati kot sto procentno, vsaj ne brez pametnega razmisleka. Na nobenem listku, ki ga sestavijo farmacevti ne bo za določeno zdravilo pisalo, da se odlično sklada z antipsihotiki, antidepresivi ipd…a vendar je treba tudi takim ljudem kdaj dati lokalno anestezijo. In preživijo 🙂

Glede na izredno redke zaplete z anestetiki, največkrat je kriv dodani adrenalin, predvidevam, da boste z lahkoto našli ustrezen anestetik, ki vam bo pomagal pri zobozdravstvenih posegih.

Lep pozdrav,

Miha Bobič

New Report

Close