Najdi forum

Pozdravljen,
cca 14 let sem pod stalnim stresom. Odgovornost za druzino in nato otrok ADHD, s katerim z možem delava vsak popoldne za solo po 2-3 ure že 7 let in moja osebnost, ki me žene v to, da moram skoz nekaj delat (vedno nekaj novega se lotim, vadba z utezmi, Smarna Gora, kolesarjenje s specialko, …), me je izcrpala do konca. Tole solanje od doma in sluzba od doma je stres razsirila na celodnevno raven.
2 tedna nazaj je mož prevzel celotno sinovo šolanje, v soli je dobil tudi spec. pedagoginjo in z mene je padlo tako breme, da ne znam opisat. Zacela sem hoditi k psihoterapevtki, da mi pomaga tudi v tej smeri. V tem istem casu, ko so se pricele te spremembe, so me zacele boleti misice in sem se pocutila utrujeno. Vsak dan je bilo slabse in sedaj so mi odpovedale noge. Imam cisto mehke in komaj stojim. Vceraj sem pricela s polovicko Cipralexa. Ker me je zagrabila panika od mojega fizicnega stanja (psihicno sem kar okej), sem vzela še Helex.
Zdaj me skrbi moje fizicno stanje – koliko casa bo trajalo, da se opomorem, da me bodo noge zdrzale? Glava bi delala vse mogoce, vendar telesno ne morem.
Je to normalno, da sem se tako zlomila ravno sedaj, ko so sle stvari na bolje.

Pozdravljeni!

Sem pomislil na več različnih vzrokov za spremembo v vašem počutju, tako telesnem kot psihičnem. Kolikor vas slišim, ste bili dolgo pod stalnim pritiskom, zdaj, ko se je malo sprostilo pa so se začele spremembe. Verjetno ste z intenzivno vadbo in preokupiranostjo z zunanjim svetom preusmerjali pozornost iz svojih notranjih nerazrešenih psihičnih vsebin. Morda zdaj, ko se je odprla pot in so privrele vsebine na plano (tudi nezavedne), težko nosite vse breme in zato komaj stojite.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close