Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Depresija, anksioznost in razpoloženjske motnje Razmere vse slabše, pričakovanja pa čedalje višja

Razmere vse slabše, pričakovanja pa čedalje višja

Pozdravljeni

Moj problem je povezan s službo. Delam kot upravljalec (vzdrževalec) linijev velikem podjetju. Delo je psihično zelo zahtevno, saj “imam čez” zelo star (in obrabljen) stroj, ki se rad kvari in zahteva veliko natančnosti pri nastavljanju. Odkar se je začela “korona kriza” so stvari še slabše, saj podjetje noče namenjati denarja za večja popravila, ker stroj čez dobro leto itak preneha z obratovanjem.
Seveda pa še vedno zahtevajo iste količine izdelkov z minimalno količino izmeta.
Problem je, ker je za mano že pol leta vsakodnevnega “jebanja” s tem strojem, kar se pozna na psihi. Velike težave imam s koncentracijo, dostikrat sredi popravila kar pozabim kaj bi moral naredit, ves sem negativen ker zaradi obrabljenosti stroja moji posegi dajo kontra učinek kot bi ga morali…
Zaprosil sem že za premestitev na drugo delovno mesto, vendar sem po nedavnih odpuščanjih edini v podjetju ki zna upravljati s tem strojem, novih ljudi še nekaj mesecev ne mislijo zaposlovat, menjava službe je v teh časih tudi negotova…
Prijatelj mi je svetoval naj zdravnika prosim naj mi predpiše kakšne tablete za izboljšanje koncentracije. Ker je trenutno dostop do osebnega zdravnika otežen, bi najprej rad izvedel koliko so takšna zdravila sploh učinkovita in ali so primerna za mojo situacijo? Ne bi sploh razmišljal v tej smeri, če bi videl kakšno drugo možnost za izboljšanje situacije.

Lp

Pozdravljeni!

Normalno, da ste pod pritiskom, saj od sebe pričakujete oz. delodajalec pričakuje nemogoče! Si predstavljam, da je zato na vam velik psihični pritisk? Verjetno si dajete k srcu, ko od vas zahtevajo iste količine in je to nemogoče izvesti?

Sem pomislil, da morda stisko začutite vsakič, ko ne morete zadostiti pričakovanjem drugih in tudi pričakovanjem do sebe? Tudi zdaj iščete rešitev (zdravila za boljšo koncentracijo), da boste lahko zadostili pričakovanjem, čeprav je, kolikor slišim, skoraj nemogoče spraviti stroj v red. Morda je težava v tem, da težko postavite mejo delodajalcu, saj zahteva nemogoče in navsezadnje tudi spustite pričakovanja do sebe?

Sicer pravite, da zaradi korona krize v službi nočejo namenjati stroju večjih popravil in je to razlog za vaše slabše počutje. Glede na trenutno negotovo situacijo, ki posega v praktično vsakega človeka, se sprašujem kako vi doživljate to situacijo? Morda gre poslabšanje počutja pripisovati tudi tem dejavnikom?

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close