Najdi forum

Serotonin, migrena z avro?

Pozdravljeni. Sem stara 26 let, nekadilka, ne pijem alkohola, redno zaposlena, vedno dobre volje, do oktobra sem redno obiskovala fitnes in se vozila na dolge razdalje, kar me je zelo sproscalo. 25.10 sem prvic poskusila kombinacijo spida in kokaina, zgolj iz radovednosti. Naslednji dan nisem spala, piskalo mi je v usesih, prav tako sem imela zamegljen vid. Najverjetneje mi je sesulo imunski sistem. Dan kasneje sem peljala domov fanta, kar je bila praksa vsak vikend, saj zaenkrat se ne ziviva skupaj. Voznja do njegovega doma mi je delovala drugacna – saj sem dobivala obcutek mehkobe. Ko sem sla nazaj, sem morala avtocesto zapustiti na prvem izvozu, saj sem dobila cuden obcutek po telesu, podoben anksioznosti, oblila me je slabost in bila sem tako rekoc mehka. Ustavila sem se in pocivala, dokler slabost ni posla. To se je zgodilo nato se enkrat. Do doma sem imela priblizno 60 kilometrov. Drug dan sem sla v sluzbo, se vedno cela ‘blesava’, cesar vsekakor nisem bila vajena. Ponovno me je oblila rahla slabost na avtocesti, glasba mi ni pasala. Domov sem prisla bp. Nato se je pa zacel se glavovol na desni strani glave, kateri je se danes prisoten, kljub eno mesecni pavzi voznje.

Simptomi, ki so bili prisotni:
– cudna bolecina v glavi (desna stran),
– sprememba dioptrije oziroma poslabsanje astigmatizma na desnem ocesu
– SAMO med voznjo obcutek, kot da imam migreno z avro – da poenostavim – slika na desnem ocesu je rahlo zamegljena, pocutim se, kot da bi imela na desni strani glave obcutek kot nek ‘weakness’, cesar se vstrasim. Cuden obcutek v desni roki. Sumila sem anksioznost, ki pa se mi ne zdi smiselna. V tistem casu sem imela se obcutek, kot da me zanasa oziroma da ne hodim naravnkst, kar pa ni bilo res. Kot, da bi se mi slika zelela povesiti na levo, ne znam opisati. Mislim, da se je zadeva spremena v fobijo, saj me je ze strah vsesti se v avto, ker so ti obcutki tako nenavadni. Med voznjo mi je najlazje imeti nekoga ob sebi oziroma na telefonu, da imam distrakcijo, ceprav so simptomi se vedno prisotni. Zelim jih sprejeti kot del mene, ampak me tako zelo boli, da nisem zmozna voziti avta kot nekoc.. Ne vem, na koga naj se obrnem. Sekiram se nenormalno. Bojim se, da mi je tisto noc nekaj spremenilo v kemiji mozganov..

Prosim za nasvet, na koga bi se lahko obrnila. Hvala vam.

Pozdravljeni,

se opravičujem za pozen odgovor, vaše objave nisem videl.

Glede na opisano je možno, da so droge delovale kot sprožilec za psihične vsebine, ki se lahko tudi manifestirajo na telesu. Opisujete zgolj telesne senzacije, kaj pa se vam dogaja v psihičnem smislu? Kako ste doživljali, ko ste bili na drogah?

Priporočam vam, da obiščete psihoterapevta, kjer boste lahko bolj podrobno predelali vaše notranje dogajanje. V vsakem primeru pa vam svetujem, da se obrnete na zdravnika in izključite fiziološke vzroke za vaše težave.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Pozdravljen,

ni problema. Sama izkusnja takrat je bia zelo vredu, bi pa rada se dodala da imam ze nekaj casa stresno obdobje s partnerjem. Skrbi me, da mi je v casu ‘crasha’, ko sma se s partnerjem sporekla, naredijo kaksno zmesnjavo na zivcnem sistemu. Ravno vceraj sem bila pri nevrologu in so mi postavili diagnozo ‘motnja na zivcnem sistemu’, zelijo me dati na MRI za multiplo sklerozo. Bi pa tudi rada omenila, da sem ze na splosno par let pod vecjim telesnim stresom (delo 7 dni v tednu, 24 urna razpolozljvost, vecje doze kofeina, fitnes).. Povsod slisim, da je zadeva psihosomatska motnja. Bi se strinjal tudi vi?

Pozdravljeni,

lahko, da gre za psihosomatiko, gre za pogost pojav. Glede na opisano je tudi možno, da ste pregoreli. Boste videli kaj bo pokazal MRI, v vsakem primeru pa bi bilo dobro, da zmanjšate vaše stresorje, ki nedvomno slabo vplivajo na vaše telo in počutje.

Lep pozdrav,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close