Najdi forum

Pozdravljeni, 

Po operaciji, ki sem jo opravila 14.11 zaradi zolca sem bila na bolniski in sem imela doma prevec casa in sem veliko brala po internetu in vsega prebrala.. vedno ko me je nekaj zaspikalo sem sla gledat na internet kaj bi bilo (vedno najhujse, mozganska kap, srcni zastoj, srcna kap,..)

Najbolj strah po tem me je postalo srcnega zastoja in srcne kapi.. To me muci se danes.. 

Opravila sem ekg srca pred 2 tedeni 2x(2x normalen ekg), uz srca sem opravila 15.10(normalen uz ), slika pljuc vredu(pljuca cista), kisika v krvi imam normalno, kri v mejah normale, scitnica v mejah normale, pritisk imam sicer malo nizji ampak nic pretirano(60-80 in 98-110), srcnega utripa imam razlicno(od 60 do 80, redkodaj se pojavi da pride do 100).. holesterola nimam, sladkorne isto ne..

Stara sem 25 let. 

Ali je moj strah odvec? Ali se lahko kaj zgodi? 

Pred operacijo nisem imela nikoli taksnih skrbi in problemov, vedno sem bila dobre volje in nasmejana in vse, sedaj me je pa strah kam it da se mi kaj ne zgodi, vedno mi je v glavi kaj ce mi bo kaj, kaj ce umrem, kaj ce se zrusim pred ljudmi.. zelo me je postalo strah smrti. Vedno premlevam, ce mi je res usojeno da umrem tako mlada, bojim se da se mi kaj zgodi..

Hvala za vas odgovor ze vnaprej,

Lep pozdrav,

Pozdravljeni,

kolikor vas slišim ste zdravi in, da so vaše skrbi odveč, pojavila pa se vam je anksioznost, strah pred smrtjo. Ali ste imeli takšne strahove že kdaj prej? So se ti strahovi pojavili po operaciji? Ali ste v času pred pojavom strahov doživeli kaj posebnega?

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Vse stvari so se zacele dogajati po operaciji..
Pred operacino nism mela nobenih problemov in nobenih skrbi.
Sedaj sem pa v skrbeh za vsako malenkost..
Kot sem omenila najbolj me je strah srcnega zastoja in infarkta

Pozdravljeni,

očitno je bila operacija sprožilec za vaše težave. Dejstvo je, da je takšen dogodek kot je bolezen in operacija stresen ter nas tudi opozarja, da nismo nesmrtni. Torej, lahko gre za normalen pojav, ko se soočate s tem dejstvom. V primeru, da se vam počutje kmalu ne bo izboljšalo in bo anksiozno počutje vztrajalo, vam priporočam, da si poiščete psihoterapevtsko pomoč.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close