Najdi forum

Pozdravljeni.

Ne tem forumi sem že kar nekajkrat bral kaj starši pišejo o otrocih z motnjami pozornosti. Sam sem te težave opazil ko sem o tem bral na spletu. Že celo življenje sem imel težave s pozornostjo. Starši se temu niso posvečali ogromno, saj sem v šoli dobival dobre ocene in mi je šlo okej.

Pred nekaj časa sem od prijatelja kupil Concerta 18mg tablete. (Vem zelo neumno od mene kaj češ, bolj si mlad bolj si neumen)

Teh nisem uporabil nekaj časa dokler jih nisem dodobra raziskal. Ko sem jih sprva jemal se nisem najbolje počutil a po kakem tednu sem se veliko lažje skoncentriral. Skratka moje obnašanje in celotno življenje se je spremenilo na bolje. Stranskih učinkov skorajda nisem imel. Samo poskrbeti sem moral da jem in pijem. Tablete sem jemal večinoma le po potrebi ko sem moral kaj delati. Naprimer šola učenje. V prostem času jih nisem ogromno jemal in sem si delal krajše premore ko nisem bil na njih. Takrat sem se počutil drugačno kot da ni čisto vse kliknilo in je moja koncentracija (fokus) uhajala.

Zanima me kako bi lahko prišel do prave diagnoze oz. kakšen je postopek za pridobitev recepta. Saj si želim dejanske pomoči.

Pozdravljeni,

nedvomno ni dobro, da zdravila jemljete na svojo pest, saj je lahko tudi nevarno. Zelo pomembno je, da zdravila jemljete pod zdravniškim nadzorom. Torej, oglasite se pri svojem zdravniku, povejte za svoje težave in bosta videla kako naprej.

V primerih, ko prihaja do motnje pozornosti, ima tudi to svoje psihične vzroke, zato bi bilo smiselno, da raziščete vzroke za vaše počutje. Zdravila lahko omilijo simptome, vzrokov pa ne morejo razrešiti. Za takšen proces je priporočljivo, da poiščete pomoč psihoterapevta/tke.

Z lepimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close