Najdi forum

Pozz, star sem 29 let 3 4 krat na teden se ukvarjam z nogometom. Pred enim mesec se mi je kar z lepa ko sem se sprehajal zacelo vrteti celo telo mi je nenadoma oblil znoj zacel sem se tresti meglilo se mi je pred ocmi tesko sem dihal srce mi je mocno nabijalo takoj sem sel v dezurni kjer so mi naredili EKG izmerili pritisk sladkor in dali so mi apaurin in vse je bilo uredu. Po 14 dneh se mi je zacelo podobno dogajati ne v taki hudi obliki ampak se mi je malo meglilo roke in noge sem imel potne in tesko sem dihal, in od takrat imam potrebo po globokem vdihi kot da nemorem globoko vdihniti, in cez ceu dan zeham. Mi lahko glede tega napisanega kako svetujete lepo bi prosil

Pozdravljeni,

si predstavljam, da ste se ustrašili, ko se je to dogajalo?

Glede na to, da ste naredili preiskave, ki niso pokazale telesnih težav, gre po vsej verjetnosti za obliko paničnega napada. Pri paničnem napadu gre za napačno interpretacijo simptomov, ki v nas povzroči stanje panike. Panični napad je eden izmed znakov, da nas nekaj psihično pesti, vendar v vsaj nekem delu nismo v stiku s temi vsebinami (npr. čustva, spomini). V takih primerih svetujem, da si poiščete psihoterapevtsko pomoč, kjer boste lahko spregovorili in brskali po sebi. Z razkrivanjem delov sebe, s katerimi nismo v stiku, prihaja tudi olajšanje in umaknitev motečih simptomov (npr. panični napad, anksioznost, depresija, nespečnost ipd.). V vsakem primeru vam svetujem vsaj, da se o sebi in svojem doživljanju pogovarjate z drugimi ljudmi.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Pozdravljeni, da takrat sem se ustrasil, tudi obcasno se mi zgodi da se ponoci zbudim in imam obcutek ko da nebi imel sape, med treninhom se mi tudi zgodi da moram zajeti sapo, precej cudni in moteci obcutki veckrat imam tudi obcutek kot da bi padel skupaj roke se mi tresejo vcasih tudi potijo zelo cuden in nadlezen obcutek, sel sem vceraj tudi h svojem.zdravniku in mi je dal napotnico za ct glave in holter srca, povedal sem kaj me tisci in potem mi je pregledal reflekse in tudi ravnotezje

Pozdravljeni da ustrasil sem se in verjetno je bilo potem se hujse, nekajkrat se mi tudi zgodi da me zvecer zbudi obcutek kot da nebi imel sape tudi med treningom se mi dogaja da moram zajemati sapo, tudi obcutke sem imel.kod da bi padel skupaj ampak nisem, mislite da je to povezano z psiho in imam stalni strah da se mi bo kaj naredilo

Pozdravljeni,

počakajte na zdravniške izvide. V primeri, da bodo brez posebnosti, potem gre verjetno za simptome psihičnega vzroka, ki vam očitno nekaj sporočajo. V tem primeru vam predlagam, da si poiščete psihoterapevtsko pomoč. Javite se kaj kako bo z izvidi. Ne skrbite, verjamem, da bo sčasoma vse OK.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Dobro hvala lepa za vase odgovore

Pozdravljeni opravil sem ct glave in vse je bilo vredu, imam pa se kar obcutek da moram na case globoko zajeti zrak potreba po globokem vdihu

Pozdravljeni,

lahko, da gre za tesnobo, ki vam lahko tudi povzroča težave z dihanjem. Do zdaj ste večinoma govorili o simptomih, ki se vam pojavljajo. Bi želeli kaj več napisati o tem kaj se vam v življenju dogaja? V kakšni situaciji ste, kaj doživljate, ipd.?

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Da na skoraj vsak dan se mi veckrat pojavi obcutek po globokem vdihu, obcutek prazne glave kot da nebi bil jaz pa tud slab spanec imam nekakajkrat me je prebudil obcutek kot da nebi imel sape in imam obcutek kot da se mi bo zdaj zdaj nekaj zgodilo, skratka ne veselijo me bec stvari ki so me veselile morda tudi iz nekega straha da bi mi se kaj pripetilo ta obcutek me spremlja iz dneva v dan nikakor se ga nemorem otresti, sem pa opravil ekg ct glave tudi scitnico in vse je bilo uredu, je to res mogoce vse psiha ?

Pozdravljeni
Star sem 32 let in imam tesnobo. Od osebnega zdravnika sem dobil tablete Paroxat. Enkrat zmes sem začel zelo težko dihat in utrip je bil nenehno povišan zato sem odšel v bolnico na pregled. Tam mi je zdravnica predpisala še tablete za “umiritev” Lexaurin. Pa me zanima ali je dobro to jemati skupaj ali v kakšnem razmaku? Oz predpisane od osebnega zdravnika morda vsaki dan, od zdravnice po pregledu v bolnici pa po potrebi?

Hvala in lp

Damii, pozdravljeni,

glede na opisano gre po vsej verjetnosti za težave psihičnega vzroka.

Lep pozdrav,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Miha hvala vam lepa za odgovore

MarkoK86, pozdravljeni,

Zdravilo Paroxat je antidepresiv, medtem, ko je Lexaurin pomirjevalo, ki naj bi ga jemali po potrebi. Torej takrat, ko je stiska prevelika (npr. panični napad, močna tesnoba ipd.). Pomirjevala so namreč zasvojljiva in se jih jemlje zgolj v akutnih situacijah. Za več informacij o delovanju zdravil povprašajte vašega zdravnika ali psihiatra.

Očitno ste doživeli panični napad (težko dihanje, povečan utrip, strah, itd). Tesnoba in panični napad sta simptoma, ki nakazujete na določene psihične težave. Omenjeni zdravili vam bosta pomagali zmanjšati simptome in občutljivost, ne bosta pa razrešili vzrokov za nastanek vaših težav. Za razrešitev priporočam psihoterapijo.

Si predstavljam, da obstajajo življenjski razlogi, ki vam povzročajo trenutne simptome. Bi želeli kaj več povedati o tem kar se vam v življenju trenutno dogaja?

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close