Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem ARTHRON – fizioterapija Nagnjenost k hitrim poškodbam vezi in veznih tkiv?

Nagnjenost k hitrim poškodbam vezi in veznih tkiv?

Spoštovani,

že nekaj časa razmišljam, kako sploh formulirat vprašanje. Namreč, pri 50 letih in ob precej pasivnem načinu življenja, ki je bil do pred kratkim podkrepljen tudi z veliko kajenja, imam ogromno težav s sklepi, vezmi in kalcinacijami.
Drugače imam praktično celotno krvno sliko brez odstopanj od normalnih vrednosti, prehranjujem se precej zdravo, vendar gibljem bolj malo, kar je moj primarni greh. Mogoče imam par kg preveč, ampak ni pretirano (175 in 88 kil…mah, takšen sem od srednje šole)

Zadnjih 10 let pa imam vedno bolj pogosto probleme:
[list]kolena…to škriplje in škrta, tudi ko “vozim bicikl” po zraku, torej brez obremenitve, kaj šele ko hodim po stopnicah. Zaenkrat še ni neke hujše bolečine, nimam pa moči ob vsem tem škrtanju in če sem pred 10 leti še lahko komot naredil počep na eni nogi, sem sedaj utrujen še po 5 škripajočih in škrtajočih počepih.[/list]
[list]rame…obe rami kalcinacija, rotacije slišno škrtajo.[/list]
[list]hitre poškodbe….to mi je pa ZELO čudno. Namreč, ko se vsake toliko lotim malo bolj intenzivne telovadbe, ki jo začnem, z recimo, 1 minuto teka na mestu, kar je blažev žegen, mi določen sklep tako poškoduje, da sem potem teden dni praktično na berglah. Recimo, zadnjič sem se želel samo malo ogreti z 10 rahlimi poskoki na mestu, pa mi je naslednji dan začela huda bolečina v nartu, dan kasneje mi je celo stopalo zateklo in sem dva, tri dni komajda hodil. Pa to ne da bi me bolela mišica, ki odriva, ampak ravno nastprotno, dvigniti nisem mogel stopala.
Podobno sem pred mesecem dni stresal vodo iz plastičnega tulca, kot pač da bi kemični svinčnik otresal…pa me je usekalo v rami in sem bil 14 dni komajda zmožen volan vrteti.
Enkrat malo bolj energično opeme in ožamem krpo za čiščenje tal, pa me potem teden dni bolijo prsne mišice.
Ali pa na morju sem si vzel malo časa v vodi in nekajkrat na dan bolj intenzivno plaval (žabico), ravno toliko, da se malo bolj zadiham. Pa mi je odpikalo ekstenzoje na levi roki, nimam že pol leta nobene moči več z levo roko, kar pač zahteva gib navzgor.[/list]

Začel sem jemati GLUKOZAMIN MSM Plus, kao neki super-truper, jemljem že 2 meseca, pa absolutno nobene razlike.

Sploh si ne upam začeti telovaditi, ker se takoj nekaj pokvari. Edino hoja z normalnim tempom mi nekako še ne škodi, vse, kar je več in bolj intenzivno, mi pa nekaj pošvedra.
Kje naj ugriznem v ta problem? Je še kaj upanja, ali sem pač začel razpadat?

Spoštovani,

Najprej je potrebno ugotoviti vzrok vaših težav, zato svetujem pregled pri zdravniku, ki se ukvarja s sklepnimi in mišičnimi poškodbami (travmatolog ali ortoped). S stališča fizioterapije svetujem po pregledu pri zdravniku, usmerjeno krepitev mišic.

Lep pozdrav,
Renata Vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si

New Report

Close