Najdi forum

Ali pretiravam?

Stvar je naslednja: imam oz. imela sem prijateljico vsega skupaj se poznava približno 12 let. Pred nekaj meseci pa sva nehali govoriti in sicer iz naslednjega razloga: motilo me je njeno obnašanje do mojega fanta oziroma navsezadnje tudi do mene, kar sem ji ob določenem trenutku tudi, na kar me je obtožila bolestnega ljubosumja in kako si bom s tem uničila vse odnose in tako naprej. Pri vsem so me motile take stvari kot je ta, da se je ob nekem pogovoru navduševala, da mu bo(mojemu fantu) za rojstni dan spekla torto (na moj rojstni dan je pozabila in mi voščila komaj čez nekaj dni), spet enkrat je spraševala, ali lahko pride živet k nama, ko bova poročena, naslednje – en dan sva skupaj kupovali neke obleke in sem bila je z nato zmenjena s fantom; ko je prišel in vprašal ali smo zadovoljne, je dejala, naj jo kar pride pogledat……Zdelo se mi je, da se rine tja, kjer nima kaj iskati; – pa četudi to dela podzavestno.
Še ta podatek: ona je v tistem času, ko sva se sprli, zapustila svojega fanta.
Zanima me ali mi gre njeno obnašanje lahko upravičeno na živce? Trenutno je namreč prav nič ne pogrešam.
Rada pa bi vedela ali sem malenkostna in ali pretiravam in ali je v resnici kaj narobe z mano.
Še to: moj fant ne ve o sporu nič.

Draga Ally,

prijateljstva so tekom življenja velikokrat na preizkušnji. Nekatera so
tako trdna, da te preizkušnje prestanejo in se celo okrepijo, nekatera pa se
za vedno razdrejo. Ljudje gredo vsak svojo pot, na kateri spoznajo nove
prijatelje, s katerimi lažje rešujejo konflikte.

Težko je reči, ali je bila vaša odločitev pravilna ali ne. To bo najverjetneje pokazal čas. Vse, kar lahko naredite sami je, da se iskreno vprašate, ali si še vedno želite tega prijateljstva. Če je odgovor da, se poskusite s prijateljico pogovoriti in
spoznati tudi njeno plat zgodbe – morda boste njeno obnašanje sedaj videli v
drugi luči. Če si stikov z njo ne želite več, pojdite naprej – spoznali
boste nove prijateljice, s katerimi se boste bolje razumeli.

S pozdravi,
Tanja in Bogdan

New Report

Close