Najdi forum

aksiozna panicna motnja

zdravo ugotovili so da imam to motnjo dali so mi asentro jemlem ze 6dan 50mg a stanje se ne umiri vem da traja da prime a zivim v takem okolju kjer me kar obdaja nemir, sploh pa to leto ko mi je slo po zlu vse od zaposlitve, do drugih stresnih dogodkov. zacela bom z psihoterapijo in nekimi delavnicami da dobim te panicne napade pod kontrolo ampak vprasanje se glasi kako naj zdrzim do takrat? ker je res zelo zelo tesko mi in za nazaj imam velik stvari nepredelanih

Žalostna30

Odvisno od okolja in življenjskega stila/standarda.
Definitivno se ti splača iskati sprožilce in jih predelovati ali se izogibati…
Pač ker si omenila izgubo zaposlitve – bom naštela par “zoprnij” okoli financ… Če imaš kakšne prijateljice, ki na veliko (ali redno) zapravljajo, se pripravi za preusmeritev npr. Nimaš za kavo, povabi k sebi domov; ima po FB slike nove Gucci torbice, ne hodi na FB; če je nenehno govora o službi in stroških, preusmeri ali pa že z začetka povej, da ti je ful bedno in bi imela malo odklop; itd…
Če imaš doma možnost umaknitve, se umakni – zelo fajn je meni osebno “healing chakra” glasba na YT, zlasti ob kakšnemu zentangle ali kvačkanju, ker so “stop and drop” stvari – konkretno ta zentangle je samo čečkanje s kulijem in svinčnikom po papirju in prisežem, da si nikoli v življenju nisem mislila, da je risanje ravne črte s kulijem lahko tako zen , potem so tudi pobarvanke za odrasle bile hit… Je pa tako, da si vse stvari s katerimi imaš “vzdrževanje” stanja – ko je ta res hudo in naenkrat so samo dihalne vaje in priučeni Tiki. Npr. Ko stopiš v pasji iztrebek, ki ga ena *** ni pobral – drži do 5, vdih do 5, drži do 5, izdih do 5, ponovi do 5 (ali manj, če je kdo zraven) in npr. (Ti Tiki) pojdi s prstom po vratnih vretencih in si (mentalno) reči – vredu je, vredu sem, vredu bo… V prvo ne bo pretirano pomagalo, ampak z vajo bo bolje.
Meni ti “Tiki” ful pomagajo – moraš paziti, da ni nekaj opaznega ali neizvedljivega.
Fora je v delanju asociacije – tako kot če primeš zobno ščetko si želiš zobe umiti.

Definitivno veliko sreče in bravo za pogum. Upam, da bo pomagalo 🙂
Pa srečno novo leto …

Pozdravljena Žalostna30,

v tem času bi morala asentra že pokazati svoje učinke, načeloma traja vsaj 3 do 4 tedne, da začne ad delovati, kako je zdaj? Se je stanje umirilo, bo vzdržno do psihoterapije? Vem, da so težki časi, še težji kot običajno za večino zaradi situacije okoli razglašene epidemije. V kolikor imaš dovolj moči in volje poskušaj biti telesno aktivna s sprehodi v naravo, to ugodno vpliva na možgansko kemijo- to bi bil moj predlog, da čim lažje preživiš ta težki čas- pojdi vsak dan na tako dolg sprehod kot zmoreš in dihaj s pozornostjo na dih, poskušaj se dovolj naspati in uživaj kvalitetno hrano, poskusi z meditacijo in kakšno spodbudno knjigo. vse to je dobro ohranjati tudi takrat, ko bo epidemija mimo in boš prišla na vrsto za psihoterapijo.
vse dobro, lp
Bernarda

Pozdravljena Zalostna30,

poskusi morda tudi s “progresivno misicno relaksacijo” po Jacobsonu.

Vse dobro! Nina

pozdravljeni! stanje se je umirilo a kaj hudica ko so bli pritiski iz vseh strani kaj in kako moram, hodim k psihiatrinji no na zacetku mi je devala obravnave na 14dni ker pisem pesmi (grozne) meni osebno niso vsak vidi to po svoje, tablete sem odnehala jest ker sem bila prevec umirjena nc se mi ni dal, se ko so me fizicno napadli nism trznila odkar jih ne jem je bolje tudi hodim okol tako da tablete pac niso za vsakega ne vem tudi obravnave mi je dala na 2meseca ker sem se takoj zbunila da na 14dni pa ne mislim hodit. panicni napadi se obcasno se pojavijo a ni vec tako hudo upam da ostane tako napre. knjig ne berem ze iz sole ne nisem tip branja ampak piflanja zato pa obiskujem glasbeno kjer snemam pesmi in je bolje baje pa spt sledi zapiranje….morala sem dati nov nik ker mi starega ne sprejme grrr bo ze

Samo, da je bolje… 🙂
Pomembno je imeti “ventile”, ali je branje, sprehajanje, igranje inštrumenta je pa vseeno (če seveda ni destruktivno).
Kar se tablet tiče – niso vse, za vse, v vseh odmerkih ter “primejo” v 1mesecu: če bo šlo razpoloženje navzdol si vseeno pusti možnost bodisi manjšega odmerka ali drugega zdravila (tudi če je plan Ž), seveda ob posvetu/navodilu s psihiatrijo (ker so zdravila in melisin čajček). Težko je ujeti tisto pravo mero med blaženjem paničnih napadov in umirjenostjo ob fizičnem napadu (in OMG WTF, fizični napad je resna zadeva – upam, da si vredu, ker jaz ne bi bila, vseeno imej kakšen plan Ž, če pride “stres tega incidenta” za teboj).

Veliko sreče in veselo ustvarjanje glasbe (tudi če je žalostna/pesimistična glasba – tudi te nam bogatijo življenje, če so v pravih odmerkih).

Drži se še naprej 🙂 lp

zdravo! sem ok zaenkrat, zdaj hodim k psihologinji trenutno sem brez tablet 🙃 zaenkrat henglam brez tablet bolje kot s tabletami hm…
se strinjam da ni vazno kake so pesmi ampak ta psihiatrinja k sm jo pre imela se se sola itak se nima pojma kk pomagat ubistvu sem bla bol nora prej kot sedaj 🙃🙃🙃
2meseca smo se trudili zamenjat to psihiatrinjo kr nikakor niso razumel d z njo ne klapam skupaj (prevec me spominja na osebo ki me je v preteklosti skusala ubiti pa se isto ji je ime) za vsako sm imela plan kako bi ji kaj naredila 🙃 no sedaj pa zivim koliko toliko bolje kot prej in je nekako znosno sam d nisem vec v obravnavi pri njej
jeba je s spomini k ti to ostane kot bi bilo vceraj bomo p videli kk bo naprej 🙃

New Report

Close