Najdi forum

Diagnoza duševnih bolezni

Imam nekaj vprašanj glede diagnoze duševnih motenj.

Imam težave z mojim duševnim zdravjem že kaj nekaj časa. V bližnji prihodnosti sem se odločil, da bom probal dobiti neko diagnozo poleg tega pa tudi pomoč – zdravila, terapija. Star sem 18 let in še nisem nikoli se sam prijavil k zdravniku tako, da bi tukaj rabil nekaj pomoči. Celoten proces bi za začetek rad skril pred starši. Poleg celotne prijave me skrbi, da bi domov prišla kakšna dokumentacija in me zanima, če je to možno urediti (da pošljejo na nek drug naslov, kot moj stalni ali, da lahko nekje prevzamem).

Prosim za razumevanje in, da ne dobim pridig, da je dobro, da staršem povem. Mentalno temu še nisem pripravljen.

Pozdravljen,

z zdravnikom, psihiatrom ali psihoterapevtom, se lahko dogovoriš, da domov ne dobiš izvidov pregleda, lahko jih dvigneš osebno. Glede zdravil, ki jih boš morebiti dobil, pa ti prav tako ni potrebno skrbeti, naložijo se na tvoji zdravstveni kartici in jih sam dvigneš v lekarni.
Torej kar pogumno, vse dobro,
Lep pozdrav,
Bernarda

Pozdravljeni!

Pri katerem od naštetih strokovnjakov pa lahko pridobim diagnozo oz. pri katerem naj začnem?

Pozdravljen,

za čim hitrejšo obravnavo bi predlagala psihiatra, za obsežno diagnostiko te lahko psihiater pošlje k kliničnemu psihologu,

pozdrav,
Bernarda

New Report

Close