Najdi forum

Za introventirane

Hej. Ali obstaja tukaj kdo (punca ali fant, ni važno), ki je zelo introventirana oseba?
Sama sem takšna in res je težko je spoznati nekoga podobnega.
Rada razmišljam o vseh možnih stvareh, vse analiziram, filozofiram. Rada sem sama in tako naprej.
In pa tudi lažje mi je če sem z nekom sama, nekako lažje se sprostim in odprem.
Bi pa rada spoznala nekoga, ki podobno razmišlja za pogovor, sprehod, karkoli.
Sicer sem še mlada (okoli 25).

Ojla, te čisto razumem. Tudi sama sem taka in ni mi prijetno v družbi velikega števila ljudi. Ljudje me ne razumejo in mi pravijo, da se moram prisiliti in iti iz cone udobja, vendar sem to poskusila in enostavno se ne želim več silit v take situacije, kjer me potem čudno gledajo in mi govorijo kako sem tiha. Rada se pogovarjam, ampak o globokih in zanimivih temam. Nikoli nisem razumela svojih vrstnikov, ki so se vedno želeli pogovarjati samo o svojem intimnem življenju in žuriranju, punce so pa nasploh zelo rade tekmovale. Če si za, se lahko kdaj kontaktirama in začneva pogovor. Stara sem pa 24. 🙂

Malo kasneje sem videla to. Lahko mi napišeš kaķšen mail ali pa kaj drugega. Pa ti tam pišem. 🙂

Tudi jaz bi rad spoznal nekoga takšnega in se iskreno pogovarjal o stvareh.

Moja introvertiranost je v veliki meri preživetvena strategija iz otroštva.
Moji starši so bili zelo avtoritarni in ponižujoči do mene, zato sem se kot
otrok naučil “umikanja vase”, kar mi je pomagalo preživeti otroštvo.

Poznam pa mnogo drugih (poniževanih) otrok, ki so potrditev in uteho iskali pri vrstnikih in alkoholu.
Veliko t.i. ekstrovertov razvije karizmatičnost, zato da lahko ugajajo drugim – seveda
na račun sebe (tj. njihova preživetvena strategija).

New Report

Close