Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Duševno zdravje PRIJATELJ PRAVI DA MU IZ OZADJA GLAVE NEKAJ NAREKUJE SLABE STVARI

PRIJATELJ PRAVI DA MU IZ OZADJA GLAVE NEKAJ NAREKUJE SLABE STVARI

S prijateljem sva se nedolgo nazaj slišala preko telefona in se, kot ponavadi pogovarjala vse mogoče stvari… naj že takoj povem, da imava oba AD/HD jaz sem bil diagnosticiran pri 7 letih, kdaj je bil on ne vem-spoznal sem ga šele v srednji šoli pri 15 letih. Tako se velikokrat pogovarjava o najini bolezni saj sva bolj ali manj edina, ki se resnično razumeva. Tako sva se pred kratkim spet pogovarjala o tem, ko sem ga vprašal, kaj mu je najbol-nasplošno delalo težave, (pri njegovi bolezni). Odgovoril mi je, da je imel več ali manj težave s pozornostjo, da je imel preveč energije in tisto, kar sem že tako pričakoval. Nekaj pa mi vseeno ne da miru… dejal je, da je včasih “kaj zažgal” papir, ali karkoli pač že. Da pa sicer ni želel, vendar mu je nekaj iz ozadja glave govorilo “daj no daj no”… rekel mi je, da glasu ni dejansko slišal ampak, da je bilo tako kot bi mu nekaj to prigovarjalo. Od takrat mi ni da miru kaj se je dogajalo z njim-sam podobnih težav sicer nisem imel pa vseeno me zanima kaj je bilo to. V google sem vpisal (seveda po angleško) kaj pomeni če se človeku dogajajo stvari kot so se njemu. Nikjer žal ne morem najti članka ali sploh česarkoli, kjer bi našel odgovor na težave kakršne je imel, (ali pa jih mogoče se ima, kar sicer ne vem-moj prijatelj). Vedno vidim samo članke o shizofrenijah in podobne stvari, a tu je govora o glasovih, ki jih bolniki dejansko slišijo, kar pa jih moj prijatelj ne (pravi da ima le občutek, kot da mu nekaj govori). Ker žal nikjer nisem našel odgovora sem se, iskreno zgolj iz zvedavosti odločil obrniti na ta forum tu… morda pa se tu najde kdo, ki mi bo znal “pomagati” 😀😀

Pozdravljen,

Glasovi so lahko psiholoskega znacaja, utrujenosti, stresa, dozdevanja, lahko pa bi bilo tudi kaj v smeri “temnih” spiritov, watcherjev, nephilimov, demonov. Poskusi raziskati se malo.

Lp

Pozdravljen ero22,

zelo težko tole komentiram. Ljudje smo različni in kaj točno se dogaja tvojemu prijatelju ve le on sam. V kolikor pa človek doživlja neke vrsto “prisilo”, da mora nekaj storiti kar sicer ni njegova volja, je prav da to razišče s pomočjo strokovnjaka.
Lep pozdrav,
Bernarda

New Report

Close