Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Duševno zdravje Manipulacija, mobing ali moja krivda

Manipulacija, mobing ali moja krivda

V podjetje sem bila zaposlena zaradi dviga enote, uspelo mi je skupaj s super ekipo sodelavk. Placa povorecna, jaz zadovoljna dokler mi ni bilo nalozeno se delo uvajanja novo zaposlenih, s tem da je moje delo v enoti moralo biti opravljeno. Odpre se nova enota, ki jo vzpostavim sama, izberem kader, uvedem z njimi delam, delo v prvi enoti je moralo biti prav tako opravljeno. Zdaj ko se je vodja odlocila za ponovno opustitev kadra, na meni pa je da oddelam, izberem, uvedem in skrbim za obe enoti, s tem da pokrivam bolniske, dopuste, sama pa prezivljam dopuste v sluzbi.

Odlocim se in skomuniciram vodji, da mi je prevec, zelela bi samo eno enoto in da drugo prepuscam novi zaposleni + tega rabim oddih teden dni. Najprej sprejetje, potem pa iskanje napak pri meni in delu, 10 sms-ov v casu dopusta, obtozbe, nato, da sem sama kriva in naj piscem pomoc, ker jo rabim, ker je problem v mojem delovanju in da delo je vzrok moji tezavi. Da ta izhaja iz otrostva in bla bla …

Sem samo odpisala, da naj razume, da je to zame prevec in tako dolgorocno ne bo slo. Da si tudi jaz kot vse ostale zasluzim dopust v miru. In zdaj me ponizuje, potem dviguje, spet zahteva odgovore.

Ne vem kaj se od mene zahteva … enkrat dobim taka navodila, drugi teden druga in sodelavke so zmedene in utrujene od teh sprememb jaz izpadem neuravnovešeno in tako sem jaz kriva za neko stanje v enoti, ki ga dejansko ni … enote so vec kot stabilne.

Kaj delam narobe? Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,

mislim, da z vami ni nič narobe. Nihče ni zmožen dolgotrajnega dela preko svojih meja in zmožnosti. In vsak ima pravico do dopusta, da si oddahne od dela in zadiha s polnimi pljuči. Poniževanje s strani nadrejene pa ni na mestu. Morda si boste res morali poiskati pomoč zase, saj znajo biti neurejeni odnosi na delovnem mestu zelo stresni za človeka. Torej pomoč zase, da lahko postavite meje in delate v takšnem okolju, ne pomoč zato, ker bi bilo z vami kaj narobe.
Želim vam vse dobro, pozdrav,
Bernarda

Hvala ga. Bernarda za vaš čas in odgovor. Sklenila sem, da se bom počasi poslovila od te službe. Noče razumeti, da me obseg dela in odnos izčrpuje, ne delo. Če hočem ohraniti svoje psihofizično zdravje bo to zame najbolje.

Vse dobro in lp.

Vse dobro in srečno tudi vam na nadaljnji poti kakorkoli se že odločite!

Pozdrav,
Bernarda

New Report

Close