Najdi forum

Pozdravljeni,

Že nekaj dni se srečujem s problemom, za katerega mislim, da je verjetno anksioznost. Pogosto se mi namreč zgodi, da mi razbija srce in me sili na bruhanje, brez kakšnega fizičnega vzroka. Nikoli v tem primeru ne bruham, siljenje pa ostaja. Včasih se to zgodi enkrat, dvakrat zapored, včasih pa poteka dlje časa (npr. cel dopoldan), kar je izvedljivo med trenuntimi prazniki, kmalu pa se bo potrebno vrniti v vsakodnevno življenje, kjer si tega ne morem privoščiti. Zadnje čase se mi zgodi da se ponoči zbudim z razbijajočim srcem in traja dlje časa, da se pomirim. To se mi je zgodilo sedaj dve noči, sledeči dan po teh nočeh naj bi se dobila s prijateljicami a sem zaradi slabega počutja morala odkloniti. V nobenem primeru ni bilo nobenega razloga, da bi bila nervozna. Pred tem sem se mogoče 2x v življenju zbudila sredi noči z razbijajočim srcem, obakrat pred pomembnimi izpiti. Zaradi te slabosti in siljenja na bruhanje sem enkrat že morala zapustiti srečanje s prijateljicami, zdaj me je konstantno strah da bi se to ponovilo/ponovilo v javnosti. Lani poleti sem bila na pregledu glede občutka cmoka v grlu, za katerega se je pri ORL izkazalo, da je samo občutek.

Razmišljam ali bi se obrnila na osebno zdravnico, vendar me je strah, da bi dobila zdravila z veliko stranskimi učinki.

V upanju na odgovor vas lepo pozdravljam,

asparagus

Pozdravljena,

vsekakor priporočam posvet z zdravnico. Včasih je vzrok tudi fizične narave, tako da je prav, da se izključijo telesne težave recimo s ščitnico, srcem in podobno. Ne skrbi, da boš takoj dobila tablete z hudimi stranskimi učinki. V kolikor gre za anksioznost je uspešna tudi psihoterapija. Več o tesnobi in sorodnih težavah lahko prebereš tukaj: http://www.nebojse.si/portal/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=23&Itemid=38
http://www.nebojse.si/Forum/index.php?board=4.0

Vsekakor so težave rešljive in ni potrebno da trpiš, zato si čimprej poišči pomoč.
Vse dobro in uspešno novo leto, lp
Bernarda

New Report

Close