Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Zadah po acetonu

Zadah po acetonu

Pozdravljeni,

imam 3 letnega sina, dokaj zdrav, letos prvič v vrtcu, prebolel potrjeno adenovirozo pred 2 meseci. Zdaj ima prehladno virozo z zelo visoko vročino, ki je sicer danes (4. dan) padla in nismo šli nič k pediatrinji. Moje vprašanje se nanaša na zadah po acetonu, ki se pri njemu pojavi vedno ob hujši bolezni (driska, bruhanje, hujša viroza z visoko vročino). KO je zdrav, nima tega zadaha nikoli. Tudi nikoli ni bilo nobenega problema z izvidi, vse ok, čeprav prav kakšnega diabetesa najbrž ne vidiš, če ga ne iščeš? Svetujete pregled ali spada to k bolezni? Sicer pije veliko, je pa precej neješč. Kakšni bi bili še sumljivi znaki, če bi bilo kaj narobe?

Hvala, lp!

P.

Verjetno gre ob povišani tempraturi kljub vsemu za relativno slabšo hidriranost, če je prisotno bruhanje in driska, pa je zadah pogost, ravno zaradi slabše hidracije.
Zdravnik lahko opravi pregled krvnega sladkorja na tešče in urina.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni.
Se bom navezala, kar na tale post o zadahu po acetonu.

Hči (stara je 2 leti) je v četrtek pričela močno kašljati (zamašen nos) in posledično je bruhala. Temperaturo je imela 37,6 samo v petek. Delali smo inhalacije, kašelj se je zelo umiril, bruhanje pa je vztrajalo. Bruhala je izključno enkrat na dan, 5 dni zapored. Potem v torek ni bruhala, je pa ponovno začela močno kašljati, kihati. Kakšne tri dni sem pri njej dopoldan opažala oz. vonjala iz ust zadah (podobno acetonu). V sredo (včeraj) sva šli do dr. da posluša pljuča, saj so se slišali pokci … Dr. je pogledala grlo, ušesa, poslušala pljuča in je bilo vse ok, menila, je da bo tudi zadah izginil, ker se je bruhanje ustavilo. Vendar pa je popoldan znova bruhala (torej 5 dni zapored, en dan vmes ne in potem znova). Naj omenim, da ves čas veliko pije (plenička vedno polulana), res pa je, da ima slabši apetit. Dajala sem ji tudi Novalac hydranova prašek.

Zanima me, ali je običajno, pri trebušni virozi takšno »bruhanje na obroke« in kako dolgo običajno traja? Izkušnje imamo namreč samo s takšnimi virozami, kjer je bruhanje neprenehoma in ko se ustavi, je konec.

Naj pa omenim, da je že imela podobno – bruhala enkrat na dan (ne spomnim, koliko dni zapored), tudi takrat sem zavonjala zadah (aceton), odhiteli smo k dr, ki je vzela kri – vendar ni bilo nič posebnega in je svetovala še naprej primerno hidracijo.
Hči je normalno razpoložena, edino bledica je tista, po kateri se vidi, da ni ok. Kašelj pa je znova zelo zelo močen (napadi »mokrega« kašlja).

Ali menite, da bi bilo smiselno iti nazaj do dr., da bi se ji vzelo kri ali počakamo še nekaj dni, da vidimo ali bo bruhanje ponehalo in s tem tudi izginil zadah?

Najlepša hvala za odgovor. Lep dan.

Pri virusnih okužbah, ki povzročajo znake tako s strani dihal kot s strani prebavil, je takšen potek, kot ste ga opisali, zelo pogost.
Tudi vonj po acetonu lahko pripišemo slabši hidraciji, saj otrok z bruhanjem zgublja tekočine in elektrolite. Vendar je ob tem znaku le potrebno vzeti tudi kri, krvni sladkor, pregledati urin.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close