Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Prosim za nasvet glede zdravljenja

Prosim za nasvet glede zdravljenja

Pozdravljeni. Prosim za nasvet glede nadaljevanja zdravljenja oz. pregledov.
Težave so sledeče:
– šum na srcu
– nenadno hitro bitje srca, ki se umiri po nekaj minutah (v sproščenem stanju)
– po naporu (npr. po smučanju) se mi pojavi neredno bitje srca
– modrikasti nohti
– krčne žile
– zamašena ušesa
– pogosto zehanje
– “spanje” vrha glave (težave pri gledanju navzdol oz. težave pri daljšem držanju glave; težave se večinoma pojavljajo v popoldanskem času)
Opravila sem že pregled pri ORL (zaradi zamašenih ušes), kjer ni bilo ugotovljenih nepravilnosti oz. so simptome pripisali alergiji. Prav tako sem opravila MRI vratu in glave, kjer prav tako ni bilo ugotovljenih večjih nepravilnosti.
Težave so dnevne, težko opravljam vsakodnevna opravila (npr. pomivanje posode, ker moram pri tem gledati navzdol – pri tem se namreč stopnjuje mravljinčenje oz. neke vrste pritisk na vrhu glave).
Prosim za nasvet glede nadaljnjih preiskav oz. mnenje, kaj bi ti simptomi lahko pomenili. Stara sem 36 let.
Hvala!

Spoštovana,

upam, da je moj odgovor z zamudo skoraj dveh mesecev še aktualen.

Težave, ki jih navajate so delno lahko res posledica kakršnekoli spremembe srca, zagotovo pa ob tem ne gre sklepati za hudo bolezen. Mravljinčenje, krčne žile, zamašena ušesa, zehanje, spanje vrha glave težko opredeljujem. Glede šumov, aritmij ipd. pa je potreben pregled pri kardiologu, vsaj z ultrazvočno preiskavo srca. V primeru najdbe strukturno in funkcijsko normalnega srca so navedene spremembe pogosto nekaj vsakdanjega, posebno ob večjih psihičnih obremenitvah, kjer se dodatno aktivira nehoteno živčevje.

New Report

Close