Najdi forum

Pozdravljeni. Stara sem 38 let. Navadno imam normalen pritisk. Okolin120/70. Zadnjic sem zvecer lezala na kavcu, umirjena. Kar naenkrat sem zacutila v prsih tocno na sredini pekoco topo bolecino. Oblilo me je. Po cca 10 minutah je minilo. Vstala sem se in si izmerila pritisk. Bil je 160/90. Se nikoli tak. Cez eno uro sem ponovila merjenje. Padel je na 135/80. Napada sem se ustrasila. Imala sem obcutek da me je infarkt. Je pa res da sem se zadnja dva dni pocutila malo cudno. Vrtelo se.mi je. Pritisk pa je bil se nizji kot obicajno. Potem pa nenadoma ta napad. Bolecina in visok pritisk. Bi morala obiskati zdravnika? Me kar malo skrbi…ampak ker nisem sla takoj ne vem ce me bo kdo resno jemal. Hvala za odgovor.

Živjo,

opisujete klasičen tesnobni napad. Ob vsakem takšnem “stresu”, bolečini je povsem običajno, da nekoliko poraste krvni tlak zaradi aktivacije simpatičnega živčnega sistema. Povečan krvni tlak je torej posledica in ne vzrok težav.

Za začetek morda malo pomislite, kje je vzrok za takšne tesnobne napade. Vsekakor obisk pri zdravniku ni odveč, sploh če vas zna pomiriti.

New Report

Close