Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Kako preživeti z narcisi? Prekinitev stikov- pričakovanje dediščine

Prekinitev stikov- pričakovanje dediščine

Pozdravljeni

zanima me vaše mnenje:
-otroci prekinejo stike,
-celo vložijo predlog na sodišču , da se odredi 1000EUR kazni v primeru, da skušaš z njimi komunicirat- velja tudi preko tretjih oseb
– na cesti te ne poznajo
– v kolikor ne preprečiš naključnega srečanja predlog 1000 EUR kazni

Ob tem pričakujejo, da preklic darilne pogodbe ne bo uspel in so v strahu, da jih boš razdedinil tudi za ostale nepremičnine v primeru smrti, ki ti jo želijo zaradi denarja.
Dediščina naj bi jim pripadala.
Prosim za vaše mnenje za kakšen um gre.
Meni to izgleda kot popolna norost morda pa se motim.

Dodatna pojasnila k moji novi temi.

Kdor je sledil moji zgodbi bo vedel s čim sem se spopadala leto in pol.Nič nisem mogla razumeti in borila sem se sama s sabo zaradi brezpogojne ljubezni do sina.Odsvetovali ste mi sodišča,me karali,ker nisem sposobna razumeti zahtev snahe in sina,dajali slabo vest,me celo označili za osebo z mejno osebnostno motnjo.V tem času sem se prepričala, da nisem oseba z mejno osebnostno motnjo,da za nič nisem kriva in da vse izvira iz pohlepa snahe in njene družine,ki so takorekoč zasedli našo hišo in nas iz nje želeli odstraniti.Kljub bolezni sem se temu uprla in začela s postopkom na sodišču.Ni grozno samo to,da se postopki vlečejo v nedogled,da porabiš pravzaprav vse kar imaš, na koncu pridejo na dan tudi vsa grozodejstva,ki so jih otroci za našim hrbtom delali ob pomoči snahin staršev. Ne gre samo za laži in lažnivce,gre za patološke lažnivce in hvala bogu sem vse laži ovrgla s trdnimi dokazi o tem,da nisem naredila nič slabega.Resnica vedno zmaga.Ostane le dejstvo, da po vsem kar so začeli in delali starši in snaha poti nazaj nikoli več ni za nikogar.
Pri 26 letnem sinu ,ki sem ga doštudirala in mu omogočila zelo dobro službo sem morala tudi na CSD in bila zelo presenečena,ko sem ugotovila, v nasprotju s podatki s tega foruma,da prepoznajo mejno osebnostno motnjo.Iz vseh tožb in dopisov,razgovorov in ostalih dokazov so me vprašali kako sem sploh preživela in ali vem,da mejna osebnostna motnja ni ozdravljiva.Povedala sem jim,da sem v tem času to že dojela in tudi zavrnila vsak kontakt tako s sinom kot s snaho.Razumeli so,da z njimi ne želim več nobenih kontaktov.
Vnuka sem prebolela, on pa me ne bo poznal.
Največja moja težava je bila v tem letu in pol ,da nisem prepoznala več sina saj si ni bil podoben in nisem mogla dojet vseh njegovih izjav in besed.Nisem mogla dojet ,da je lahko tako hudoben.Tako hudoben ne more biti nihče na tem svetu.
Iz pismenih izjav se je velikokrat sicer videlo,da jih je pisal po nareku svoje partnerice,ker ko je moral sam kaj dopolnit ali napisat se je izgubil in te niso več tako zvenele in so bile velikokrat nasprotujoče.
Ne kesam se ,ker sem šla na sodišče.Pa ne zaradi zidov, saj to hišo sedaj zelo sovražim. Največjo napako,ki sem jo naredila je bila darilna pogodba,ki je verjetno pritegnila snaho in njene starše.Neverjetno je kakšni ljudje obstajajo na svetu,ljudje,ki zaradi premoženja ” ubijajo “svojega partnerja .Od sodelavcev sina sem preko tretjih oseb zvedela,da se je ta čisto spremenil,da se je popolnoma ogradil od vseh ljudi,da nima več nobene svoje družbe le to ,ki jo ona izbere.Po njihovih besedah naj bi imel v celoti “oprane možgane”.
Pojdite daleč,daleč proč od oseb z mejno osebnostno motnjo,ne glede na to kaj vam ali so vam pomenili,ker v nasprotnem vas bodo uničili in še sami ne boste vedeli kdaj.Z izsiljevanjem vas bodo popeljali v globoko brezno brez povratka.
To bi bil moj nasvet.

Tudi jaz sem s podpisom, da sestro izplačam po dediščinskem sklepu, zategnil sebi in svoji družini zanko za vrat. Ne morem verjeti, v kakšno zlo se je spremenila sestra.
Tri leta je sestra vztrajala pri izplačilu dediščine, ker sta jo starša izbrisala iz oporoke. Očeta je spravila v grob, mamo v norišnico. Celo življenje izsiljuje, ima bipolarno motnjo in vsi vejo, da je prevarantka. Od staršev je izsilila, da ima brezplačno dosmrtno bivanje v pritličju hiše, jaz sem se iz hiše odselil, ker je bilo z njo nemogoče živeti.
Ker mi ni uspelo zbrati dovolj denarja, da bi jo izplačal, je vložila izvršbo na moj TR, na premoženje in še na hišo, kjer živim z 10 letnim otrokom in ženo. Pa sem ji celo življenje pomagal, posojal denar, plačeval popravila hiše, vzdrževanje in serviserje. Od podpisa dediščinskega sklepa (kar je več kot 2 leti) ne govori z mano. Pred kratkim sem prišel po svoje stvari, ki sem jih imel spravljene v hiši, da bi jih prodal na spletu (kamin, orodje, stroje) pa je vse izginilo. Brez vprašanja je odvrgla vse moje stvari. V zgornjem nadstropju živi teta, ki s svojo penzijo komaj pokriva stroške vode, kurjave in elektrike, saj prihajajo računi na moje ime, ki bi jih morala plačevati vsak svojo polovico. Ona prispeva nekaj denarja, ki ga dobi od socialne. Stara je 49 let in živi od socialne podpore. Delala ne bo, ker živi v prepričanju, da mora služiti višjim namenom (lenobi). Niti vrta ob hiši ne obdeluje.
Ali mi lahko prosim nekdo da kakšen nasvet? Bil sem že pri odvetnikih, pa se mi smejijo, zakaj sem bil tako neumen in podpisal sklep. Zamudne obresti pa tečejo….. ona pa samo čaka na denar!!! Groza.

New Report

Close