Najdi forum

NOVA knjiga Osebnostne motnje

Lepo pozdravljeni,

v četrtek, 28. 11., sem bila po srečnem naključju na knjižnem sejmu ravno v času predstavitve knjige Osebnostne motnje v teoriji in praksi. Njen avtor Simon Brezovar me je prepričal že s svojim posvetilom: “Očetu in mami, dovolj dobrima staršema”.

Knjige še nisem začela brati, je pa zagotovo v njej pravo bogastvo, saj ima kar 629 strani, glavna vsebinska poglavja pa so: Opredelitev in klasifikacija osebnostnih motenj, Etiologija osebnosntih motenj, Diagnostika osebnostnih motenj; Paranoidna osebnostna motnja, Shizoidna osebnostna motnja, Shizotipska osebnostna motnja, Antisocialna osebnostna motnja, Mejna osebnostna motnja, Historična osebnostna motnja, Narcistična osebnostna motnja, Izogibajoča osebnostna motnja, Odvisnostna osebnostna motnja, Obsesivno kompulzivna osebnostna motnja.

Ne, to ni reklama. Samo ne morem verjet, da se je komaj 33-letnik spravil napisat knjigo, ki jo marsikdo od nas krvavo potrebuje.

Srečno.

Tisto komaj bi lahko zamenjala s šele …


Osebe s osebnostnimi motnjami velikokrat s svojim obnašanjem zavedejo izkušene psihiatre, zato je nekemu laiku, ki prebere tako knjigo nemogoče oceniti in klasificirati osebnostno motnjo!!
Moj iskren nasvet: Beži od take osebe, dokler še lahko. Zdravljenje, če do njega celo pride je popolnoma neuspešno. Vem, da stroka pravi drugače, da se da vsako bolezen pozdraviti, ampak to je samo ena lepa želja.

Osebe s osebnostnimi motnjami velikokrat s svojim obnašanjem zavedejo izkušene psihiatre, zato je nekemu laiku, ki prebere tako knjigo nemogoče oceniti in klasificirati osebnostno motnjo!!

Avtor je na predstavitvi tudi sam opozarjal na diagnostične dileme. Ko sem ga vprašala, ali mi lahko na podlagi mojih dogodkov potrdi, da ima nekdo osebnostno motnjo, pa mi je rekel, da bi moral to osebo spoznati. In je tudi razumel, zakaj se to ne bo nikoli zgodilo …

Moj iskren nasvet: Beži od take osebe, dokler še lahko. Zdravljenje, če do njega celo pride je popolnoma neuspešno.

Hvala za nasvet. Se strinjam, da je to edina pot. Žal pa kot otrok te izbire nisem imela.

Vem, da stroka pravi drugače, da se da vsako bolezen pozdraviti, ampak to je samo ena lepa želja.

Na predstavitvi so priznali, da so napredki v bistvu minimalni. Gre bolj zato, da ljudje z motnjo dobijo sogovornika.

Mene najbolj jezi to, da kot otrok nisem vedela, da ni z mano nekaj narobe, ampak z mojim staršem. Zato se mi zdi pomembno, da se o tem čim več govori.

Mene najbolj jezi to, da kot otrok nisem vedela, da ni z mano nekaj narobe, ampak z mojim staršem. Zato se mi zdi pomembno, da se o tem čim več govori.

Oseba z osebnostno motnjo je izredno uspešna v vlogi manipulatorja. S svojim načinom komuniciranja zavede okolico in ti nisi imela niti najmanjše možnosti, da bi kot otrok prepričala okolico in prikazalas kakšnimi težavami se soočas.
Osebno poznam več oseb z NOM, ki jih okolica resnično vidi kot dr. Jekyll medtem ko so doma samo še mr. Hyde

Podpis pod tole. Ne samo izjemni manipulatorji. Izjemni igralci za vse mozne oskarje “holivuda”.

New Report

Close