Najdi forum

Moj dolgoletni partner mi je poslal sporočilo, da se mu je zaradi mene zakompliciralo življenje. Šla sva narazen že več let nazaj in nihče si ni našel novega partnerja in si uredil življenja. Tudi meni ni lahko, nikoli pa nisem obžalovala razhoda. Imam svobodo in počasi vedno bolj vem kdo sem in kaj sem. Bila je veza, ko ni bilo med nama intimnosti, na noben način, prilagajala sem se pa vedno jaz njemu, on je bil srečen v vezi, jaz pa ne. Na nek način narcis, ampak ne tak res izrazit in tipičen (sem hujše srečala potem). Dejansko on občuti hujšo izgubo, še potem je želel, da sva spet skupaj. Jaz jo občuti samo v slabšem finančnem stanju, ko mi ne pomeni čist nič. Tudi če sama ostanem, mi je boljše kot slaba veza.

To me zanima, ko ste bili v vezi, če se vam je zdelo, da ste nesrečni, partner pa ne in mu je vse OK? Da pa razlagam bivšmu,,da ni vse moja krivda, je pa tako verjetno brez pomena

Pozdravljena Empatriz!
Vsakič, ko si v neki zvezi, kjer se vse vrti okoli enega, drugi se pa povsem prilagodi, je eden nesrečen ( tudi če si ne prizna) drugi pa srečen. Ponavadi se zaplete v trenutku, ko tisti, ki se ves čas prilagaja postavi prvo zahtevo, da se upošteva tudi njega. Takrat se drugi vznemiri in ga doživlja, kot grožnjo odnosu in običajno vso krivdo zvali nanj.

Razlagati narcisu, da tudi on nosi del krivde pa je po mojih izkušnjah popolnoma nemogoča in nesmiselna naloga. Oni niso sposobni prevzeti odgovornost, tudi če se jim kdaj za kakšen trenutek zabliska kakšno razsvetljenje, je njihova osebnost takšna, da bodo kaj hitro začeli racionaliizirati in se vsakeršne krivde razbremenili na račun drugih. V glavnem,, škoda energije. Raje jo usmerite vase in v vaše novo življenje.

GittaAna

Pozdravljena Empatriz!
Vsakič, ko si v neki zvezi, kjer se vse vrti okoli enega, drugi se pa povsem prilagodi, je eden nesrečen ( tudi če si ne prizna) drugi pa srečen. Ponavadi se zaplete v trenutku, ko tisti, ki se ves čas prilagaja postavi prvo zahtevo, da se upošteva tudi njega. Takrat se drugi vznemiri in ga doživlja, kot grožnjo odnosu in običajno vso krivdo zvali nanj.

Razlagati narcisu, da tudi on nosi del krivde pa je po mojih izkušnjah popolnoma nemogoča in nesmiselna naloga. Oni niso sposobni prevzeti odgovornost, tudi če se jim kdaj za kakšen trenutek zabliska kakšno razsvetljenje, je njihova osebnost takšna, da bodo kaj hitro začeli racionaliizirati in se vsakeršne krivde razbremenili na račun drugih. V glavnem,, škoda energije. Raje jo usmerite vase in v vaše novo življenje.

GittaAna

New Report

Close