Najdi forum

Kako pomagati prijateljici v zvezi?

Na kratko; imam prijateljico s katero se dejansko poznava že celo življenje, skupaj opravljali šolo, študij, delo itd. Sedaj imava vsaka svojo službo, se pa dnevno dobiva na kavici. Prijateljica je bila do pred enim mesecev v 5 letni vezi z resnim fantom, pridnim, poštenim, skupaj sta pred pol leta tudi kupila stanovanje.

A na Facebooku spozna moškega, ki se ukvarja profesionalno s fitnesom. Ker tudi sama hodi v fitnes, sta imela skupno temo, hitro sta se “razumela” in preskočila je “iskra”. Delno sem za to kriva tudi sama, saj sem jo sama silila, da naj preiskusi, mogoče bo pa še bolj srečna kot s sedanjim. Ko je po dveh kavicah med njima preskočila iskrica, je seveda povedala fantu. Da se je zaljubila… fant je sprejel mirno, razočarano, ampak z veliko žalostjo. Izselil se je iz stanovanja, nekaj časa sta se še slišala, sedaj nima več stikov z njim.

Po pogovorih s prijateljico, “novi” nekaj skriva. Ima neprestano neke izgovore, zakaj ne more priti k njej, pa stalno ga nekaj boli. Za njune “dogovore”, kot da jih sploh ni. Se zmenita, da pride ob 6h k njemu z vlakom in on pride ob 7h po njo, kot da ni nič. Telefon neprestano skriva, dnevno ima na facebooku dodanih preko 20 svežih prijateljic. Vse kaže na tisto “slabo” razmerje, ampak ona pravi da mogoče pa le ni takšen, mogoče je pa samo malo nerode. Ona v vsakem vidi samo dobro. Nekajkrat je že bil pri njej in je nora na njega. Meni se ne oglaša “več”, ne posluša in je popolnoma zasanjana. To so opazili tudi v službi, kjer ji oči sijejo kot še nikoli. Tudi sama vidim da je drugačna.

Ampak vse skupaj je prelepo da bi bilo drugače. Fant je skoliran, šarmanten, visok, mišicast, v sekundi te prevzame. Močne roke, globok glas. Še preden se mi ni več oglasila, je povedala da ne vem kaj je to, da na momente deluje tako “odsotno”. Da pri pogovoru po telefonu odgovarja samo z da ali ne, ali samo “da”in je to to. Včasih vmes izgine za par ur, potem pravi da pomaga doma/ čisti avtomobil/ pomaga bratu, ampak do sedaj njih sploh še ni spoznala. Povedal ji je namreč, da se s svojo družino ne razume najbolj, mami pa predstavi samo tiste res najbolj iskrene in resne punce. Ona je sicer resna, ampak se bojim zanj da ni. Ona bo poskusila vse, da ga pridobi in bo storila vse da ostane z njo in samo z njo. Pravi da je med njima resno. Sama pa ne vem kaj naj?

Jaz bi ji rada pomagala, ker mi občutek ne da miru, da bo nekaj narobe. Delno pa se počutim kriva, da sem jo v to sama speljala, nevede kam bo to peljalo in kaj sem ji naredila. Sem želela samo malo romance in popestritve zanjo, ker je malo pogrešala adrenalina.

Oh, Krena, če bi se dalo nekoga v taki situaciji ustavit bi bilo dosti manj gorja. Pa se ne da. Tudi nisi ti kriva, sama se je odločila, tako, kot sedaj sama vstraja v tem odnosu. To je njena zgodba, ki je niti nimaš pravico spreminjati, če ona ne želi.

Super pa je, da si zraven, da se z njo pogovarjaš, jo opozarjaš, vendar pri tem ne uporabljal trditev ( glej, on je tak in ta…) ker trenutno nobeno dejstvo in zdrava pamet ne pomaga, temveč poskusi s vprašanji ( misliš, da je to ok?, kako se počutiš ob tem, kar je naredil?…) ker obstaja tako vsaj minimalna možnost, da se bo vsaj sama pri sebi malo zamislila.

Bolj pomembno je, da boš zraven potem, ko se bo začel raj podirat in da ti bo tudi takrat zaupala. Šele potem, ko že pride tudi sama malo k pameti pa ji sploh kdaj reči : Saj sem ti govorila…to ne pomaga, oziroma je zabavno šele potem, ko je vse mimo.

GittaAna

GittaAna

Tudi mene zanima, če se da prepričati osebo, da to kar počne sama s sabo nebo ql? Kakšne dokaze potrebuje oseba da je z psihopatom?
Si moramo punce res vse na lastni koži poiskusiti, da se zavedamo bolečin? Če je vmes pa še kakšna bol trmasta in zaljubljena kot zgoraj, pa sploh ni vprašanja, se ne da pomagati.

Po domače, sama naj poiskusi.

nova
Uredništvo priporoča

Oprosti, ampak kako si si predstavljala vezano prijateljico, ki živi s partnerjem, da bi si življenje popestrila z malo romance z drugim?
Po enem mesecu znanstva govoriti o resnosti in spoznavanju cele rodbine je rahlo neresno. Meni se zdi tukaj bolj normalen ta trener – mogoče malo neresen, ja, ampak s tvojo prijateljico se poznata en mesec, se šele spoznavata – mene osebno bi zajela totalna panika, če bi kdo že po enem mesecu govoril o resni zvezi in me peljal domov k staršem.
Poleg tega, če si ona resno zvezo predstavlja tako kot ti – da z nekom živi in ima še malo romantike z drugimi – je vse v redu. Potem je ta fant idealen zanjo.
Več kot toliko za prijatelje ne moremo narediti. Ona je v fazi, ko kot divji petelin med snubljenjem nič ne vidi, nič ne sliši.

Kako sem si predstavlala, da bi malo popestrila? Ja enostavno, da dobi malo samopodobe nazaj, malo egota.
Med njima je vse delovalo OK, navzven sta bila super par. Nekajkrat sta se samo sporekla, pa še to zaradi banalnih stvari. Enostavno stvar je delovala med njima. Malo sta se oddaljila zaradi službe, dela itd. Intimnosti ni bilo več toliko, je sama povedala. Lahko bi vse rešila z enostavnim pogovorom, če bi hotela.
Pa sem hotela samo pomagati, mogoče se zbudi spet “lev” v njej. Nisem pa pričakovala, da bo zato pustila njega in se tako trapasto zaljubila.

Seveda hočem da je srečna, ampak po mojih izkušnjah tole ne bo dobro, tudi če je on odličen v postelji. Zaenkrat še ne stanujeta skupaj. Ona sili v njega z slikanjem, pa objavljanjem na facebooku, pa po medijih, pa da bi jo vsakemu predstavil itd. Pa pritiska kdaj jo bo peljal domov. No tukaj je baje natvezil dobro zgodbo. Da je njegova mama nekaj “bolana” in da trenutno pač ne sme imeti stika z nikomer razen s sinom. On ima namreč samo mamo, oče je ločen, mama ima novega partnerja, on svojo družino. Vidita se samo pri njej, ker ponavadi dela popoldne do večera. Po službi pride k njej v stanovanje, pogledata kakšen film in potem gre nazaj domov. Tako pride nazaj domov ob kakšnih 12h, 1h zjutraj. Skupaj sta tako kakšne dve do tri ure. 2x na teden, med vikendi in kdaj tudi med tednom. Zaenkrat ji pozornost paše, dobi jo več kot preveč. In tudi časovno pravi da ji paše, da je malo sama. Bojim se da je to zaradi tega, ker se je mogoče počasi začela zavedati napake?

Ko sem ji poslala link, do tegale foruma o narcistig itd., priznam, tudi sama nisem vedela da to obstaja, je tudi sama postala malo skeptična in vse skupaj sedaj sedaj jemlje z rezervo. Pravi da bi se rada prepustila in se mu popolnoma zaupala, ampak da ima zadržke. O bivšem seveda ne govori. Tudi on o bivših ne pove ničesar, samo to, da ženske ne vedo kaj hočejo in so ga zaradi tega pustile.

Včasih ni najbolj težaven tisti, ki ga tako določimo na prvo žogo. Jaz se sprašujem, kdo v tej zgodbi menja identitete z namenom, da bi zmanipuliral odgovarjajoče, da bi stopili na njegovo stran. Od tistega je najbolje zbežati čimdlje stran.
https://slo-tech.com/forum/t697203#crta

Interesantno. Mogoče se motim, ampak nekaj mi pravi, da ta oseba v resnici nima ne prijateljice, ne fanta in punce tudi ne.

Pa spominja me na en primer, pred leti, na nekem drugem forumu, se je lepega dne pojavila očitno zelo mlada oseba s podobnim nickom kot avtorica te teme – krena. To ime sem si zapomnila. Ker ji je nekako pasalo. V pogovor se je potem vključila še cela vrsta drugih oseb, ki so potem na veliko razpravljale o določeni zadevi. Nekatere so bile čisto ok, druge pa tako nadležne, da je moderator postal pozoren nanje. In ker jih je nekaj govorilo zelo podoben jezik, je preveril njihove IP-je. Ugotovil je, da je večina sporočil prišla z istega računalnika, pod več kot dvajsetimi različnimi imeni. Kar na forumih najbrž niti ni tako zelo redko. Hec je, da je ena in ista oseba pisala popolnoma konrtadiktorna sporočila, v enem je recimo eno stvar pohvalila, v drugem pa totalno spljuvala. Sama je ustvarila celo namišljeno dramo.

Razumem, da ima nekdo preveč časa. Ampak za nekaj takega? Bi bila tudi to mogoče lahko MOM?

Po IP-ju se ne da ugotoviti, ali gre za isti racunalnik. Lahko grenza neko vecje podjetje, kjer imajo vsi racunalniki na zunaj enak ip. Ampak ti za samo temo ji tako pomembno in cisto lahko gre za isti domac racunalnik. Samo kot info. 😉

Včasih ni najbolj težaven tisti, ki ga tako določimo na prvo žogo. Jaz se sprašujem, kdo v tej zgodbi menja identitete z namenom, da bi zmanipuliral odgovarjajoče, da bi stopili na njegovo stran. Od tistega je najbolje zbežati čimdlje stran.
https://slo-tech.com/forum/t697203#crta%5B/quote%5D

Če je tole res isti avtor-ica, prav gotovo nima vseh kokoši v kokošnjaku. Ajme res.
Pa tema na linku je zaklenjena in nekaj sporočil vmes brisanih.

Saj pa veste kake smo ženske? Niste nikoli skenclale kolegice, ker je rekla da je en tip debil in da se ne boste več družile z njim in njegovimi debilnimi neiskrenimi kolegi pri njej doma oz. zunaj ? Od takrat dalje se je z njim družila, na vas pa se mulila, dokler je ni pamet srečala. Se spomnite? Vsaka šola nekaj stane…. vsak se kdaj po glavi tolče. Bedno je samo ker čas teče, okoli 30 let spoznaš enega takega pa mu daš 3,4 leta da te zavaja in pol s tega nič ni. 🙂 Vsaka šola nekaj stane!

New Report

Close