Najdi forum

Čutveni vampirji in Kdo je tu nor na Goriškem

V četrtek ob 18 bo v knjižnici v Novi gorici predavanje o č.ustvenih vampirjih. Predavala bo novinarka Irena Pan, ki je prevedla knjigo. Zna biti zanimivo 🙂
http://www.gkfb.si/dogodki/literarni-cetrtki/item/574-custveni-vampirji-in-kdo-je-tu-nor
GittaAna

GittaAna

Gitta Ana in ostali, a mi lahko dasre kakšen nasvet na linku https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=95&t=11058901
Hvala vsakemu posebej!!

Zara 2!
Poslala sem ti nasvet na forum “Ljubezenski nasveti”. Lp Dogajanje

nova
Uredništvo priporoča

Zara 2!
Poslala sem ti nasvet na forum “Ljubezenski nasveti”. Lp Dogajanje

Zara2!
Se ti opravičujem, ker moj odgovor ni bil objavljen na forumu “Ljubezenski nasveti”. Ko sem ga pošiljala, sem prejela opombo, da je bil ” prispevek uspešno poslan, pred objavo ga bo moral odobriti skrbik sistema”. Škoda, ker besedilo do danes ni bilo objavljeno. Bilo je nekoliko bolj obširno razloženo. Danes namreč nimam veliko časa za pisanje…

Napisala sem mnenje izj svojih izkušenj, ki ga bom v kratkem ponovila. Upam, da bo tokrat prišlo do objave:
Mislim, da imaš opravka z zelo nevarno in moteno osebo in jaz njegovega obnašanja vsekakor ne bi podcenjevala. Mislim, da se tudi ti tega zavedaš, saj drugače ne bi spraševala. Pri takih osebah njihova logika deluje bistveno drugače, kot pri zrelih in urejenih osebah. Z ignoranco in s stalno prisotnostjo se ti enostavno maščuje. S tem, ko si mu rekla naj odneha, je dobil le potrditev, da te s svojim ravnanjem “učinkovito” spravlja na “obrate”, Takim ljudem je žal to hrana, s katero se vzdržujejo. Kakršen koli tvoren dialog z njim v nobenem primeru ni možen, ker če bi bil, bi že odnehal. Pa ni!

Kako bi jaz ravnala na tvojem mestu? Zelo pomaga pisanje dnevnika, kjer bi kronološko pisala dogajanja in hkrati tudi svoje občutke (strah, jezo, bes?…). Te osebe imajo namreč zelo dobro usposobljen “radar”, da zaznavajo kje je oseba ranljiva in kje jo lahko prizadenejo. Vsekakor ve, da nisi ravnodušna, saj nihče ne bi bil ob takem ravnanju ravnodušen.

Dnevnik ti bo služil kot podlago in hkrati tudi kot dokaz, da ga boš lahko prijavila policiji za nadlegovanje. Vsekakor mislim, da se moraš zelo samo zaščitniško obnašati do sebe. Policija v takem primeru mora ukrepati, sploh, če bo vse podprto tudi kronološko z dokazi.

Nihče pa te v dani situaciji ne more razumeti, ker ne ve kaj vse sama ob tem doživljaš. Ravno zato je zelo pomembno, da o tem pišeš in si tako pomagaš sama iskati rešitev. Pri obnašanju takih oseb ni nobene logike, ker oni imajo svoj, edino zase logičen scenarij komuniciranja. Vsekakor pa utegnejo biti take osebe tudi zelo nevarne in prav je da se tega zavedaš in tudi ukrepaš. Mogoče bi bilo smiselno, da o nadlegovanju seznaniš tudi druge zaposlene, svoje prijatelje in bližnje. Dobro je, da ljudje to vidijo, da vedo in po možnosti vse tudi spremljajo… Upam, da sem ti nakazala vsaj malo rešitev. Vse dobro ti želim. Lp Dogajanje

New Report

Close