Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Bolezen rok,nog in ust

Bolezen rok,nog in ust

Pozdravljeni
moj sin je že pred pol leta prebolel bolezen rok ,nog in ust.Smo na morju,včeraj je dobil izpuščaje na podplatih,danes se že nakazujejo na dlaneh.V ustih ni aft.Vročine ni imel.Nikjer drugje ni izpuščajev.Se je bolezen ponovila?Se lahko kopa,ali bi ga raje peljala pokazat zdravniku.Otrok je živahen,ješč,pije.
Hvala za odgovor.
lp

Bolezen lahko povzročaa dva različna virusa, potek se minimalno razlikuje. Torej je možno, d otrok preboli dve zelo podobni bolezni, ki ju povzročita dva različna virusa.
Če je normalno razpoložen in brez vročine, ne vidim vzroka, da bi izpuščaj kazali zdravniku. Enako velja za kopanje, ravnajte se po njegovem počutju.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozrdavljena,
imam eno vprašanje. In sicer me zanima sledeče. Tudi mi že drugič prebolevamo ta virus. V sredo se je začelo z bolečim grlom, v petek so izbruhnili izpuščaji, ki so se do danes že posušili. Nismo imeli vročine in tudi bilo je v blagi obliki, večinoma izpuščaji po ustah (rdeče pike) in okoli ust. po telesu mogoče samo tri pike. Normalno jedli, pili, nič nas ni motilo. Zanima me samo ali lahko mislite, da je otrok že vredi in gre lahko v vrtec? Je normalno razpoložen, ješč, izpuščaji počasi izginjajo. Je lahko zunaj? Ali je še kužen? Prav tako me zanima ali je ta virus nevaren za 6 mesečnega dojenčka?
Najlepša vam hvala za odogovr.
LP.

Otrok gre lahko v vrtec, ko so izpuščaji povsem osušeni.
Na splošno velja, da to ni zelo huda kužna bolezen, tudi za dojenčke ne, povsem zagotoviti, da nihče ne more imeti zapletov, pa ni mogoče.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close