Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija dojenje in antibiotiki

dojenje in antibiotiki

Spoštovani,doma imam 3mesece starega dojenčka.Sredi aprila sem dobila visoko vročino in vnete dojke mislim da je bil mastitis in sem dobila antib.amokislav za 5 dni.9.6 sem šla k zdravniku ker sem imela povišano tem.in zelo me je bolel grlo zato sem dobila hikoncil-500 tako da sem to sredo nehala jemati antibiotik,danes zjutraj sem spet dobila vročino bolel me je grlo in sem šla k zdravniku in mi je rekel da se angina ni do konca pozdravila in mi je dal amokislav za pet dni.Naj vam povem da se deček vseskozi doji zdaj me pa zanima če lahko kaj vpliva na njega ker zdaj imam pa ant.skoraj 14 dni ali mu čem dodajat dodatek pa se teh pet dni črpam lepo vas prosim za odg.ker me zelo skrbi da nebo kaj narobe z njim.lep pozdrav zaskrbljena NINA

Škoda, da se te okužbe vedno zdravijo samo na pol. Pri angini damo Ospen in to za 10 dni, enako velja, če zdravimo s Hiconcilom. Skratka, vsa zdravljenja ste zdravili prekratek čas.
Vsi predpisani antibiotiki so poplnoma varni med dojenjem in ni potrebe po kakšnem dodajanju.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

spoštovani,
najlepša hvala za odgovor, zdaj ste me pa zelo pomirili še enkrat hvala.NINA

Spoštovani,

Za mojo 4 mesečno punčko si črpam mleko, sedaj pa sem zbolela za angino in dobila Ospen. Glede na to, da že tako ali tako črpam, ali bi bilo za vsak slučaj bolje zavreči materino mleko, dokler jemljem antibiotik?

Hvala in lep pozdrav

Med jemanjem Ospena ni potrebno prenehati z dojenjem.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close