Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Cepljenje proti novi gripi

Cepljenje proti novi gripi

No, za novi gripo je zbolel prijateljičin sin (6 let), astmatik, in zdaj me je zagrabila panika….

Naš 2,8 letnik je imel pri letu in pol bronhiolitis in težave pri dihanju. Kisika ni potreboval. Bronhiolitis se je ponovil tisto sezono še 1x in še enkrat letos. Vmes je imel tudi en bronhitis. Hodimo tudi k pulmologu (sum na astmo), novembra pa smo opravili merjenje dušikovega oksida in je bilo OK, tako, da recimo nima astme, kar je pričakovala tudi pulmologinja. Alergij tudi nima. Od prvega bronhiolisa dalje ni imel več težav pri dihanju, pa je zelo veliko bolan (same viroze), ker je od enega leta dalje v vrtcu. Tako, da recimo ni kronični bolnik.
Zdaj je na počitnicah doma do 3. januarja in zdi se mi, da bi morala nekaj ukreniti glede gripe, ker v vrtcu jo bo zihr dobil, tudi lani je dobil sezonsko in še vsi doma.

A bi zanj svetovali cepljenje proti novi gripi ali sezonski gripi? Ker o novi gripi in cepljenju slišim same negativne stvari sem premišljevala, da bi ga cepila proti sezonski gripi. A bi cepivo sploh delovalo pri starosti 2,8 let in ali bi cepljenje proti sezonski gripi pomagalo tudi kaj proti pandemski gripi?

Oba z možem sva se cepila proti sezonski, mož tudi proti pandemski. Jaz s pandemsko še čakam, ker sem malo prehlajena.

Joj, s to gripo so nas čisto zmedli in znervirali…..

Zadnji teden ali dva so se nestrokovna mnenja o cepljenju proti novi, ki so jih mimogrede delili mediji popolnoma nekritično (kajti gre za moralno odgovornost za primer smrti, ki bi jih lahko preprečili s cepljenjem, pa zaradi čistega populizma in nabijanja prodaje to cepljenje ni bilo opravljeno), unesla. Cepljenje se svetuje tako proti novi kot proti sezonski gripi. Če boste cepili proti sezonski gripi, ni nobene zaščite proti novi gripi.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Ali nam svetujete cepljenje proti novi gripi,glede na to,da ima naš otrok star 2L kar naprej bronhitise in smo že večkart bili hospitalizirani????Ne vem kaj naj naredimo…strah nas je cepiva (ker veliko govorijo kako škoduje) in strah nas je,da nam bo žal če se ne damo cepiti :((((
V čem se razlikuje cepivo pri nas in v Avstriji?Ali je ta v Avstriji res boljše?Ali se lahko cepimo tam?

Hvala za odgovore in lep večer

O škodljivosti govorijo predvsem nestrokovnjaki.
Cepivo, ki je na voljo v Avstriji, je po imunogenosti dosti slabše kot Pandemrix. Pri nas bo na voljo za osebe z alergijo na jajce.
Cepljenje se svetuje, odločitev pa je vaša.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close