Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija infekcijska mononukleoza

infekcijska mononukleoza

Spoštovani,

prejšnji teden sem bila diagnosticirana z infekcijsko mononukleozo. Stara sem 18 let. zdravnica mi je otipala povečano vranico in jetra. Na jetrne teste še čakam. k zdravniku sem se odpravila zaradi povečane desne bezgavke, ki je na otip bolela, mandlji so bili vneti in obloženi. Vročine nisem imela. Bila je prisotna splošna utrujenost, krvavenje iz nosu, glavobol. Zanima me, kako lahko mononukleoza vpliva na menstrualni cikel in katere protibolečinske tablete lahko jemljem za lajšanje menstrualnih krčev.

Hvala že vnaprej.

Kot pri vsaki bolezni lahko pride do manjšega zamika pri prihodu menstruacije. Proti bolečinam se za menstrualne krče uporabljajo nesteroidni antirevmatiki (Brufen, Naklofen/DIklofenak, Nalgesin, Naprosyn)

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Najlepša hvala za odgovor.

New Report

Close