Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Bitje srca

Bitje srca

Pozdravljeni,

Zanima me ali je potrebno ukrepati oz. ali Lahko pocakam na sistematski pregled cez prib. 3 tedne.
Sin, 8 let, je v tem mesecu ze drugic zbolel. Prvic, tri tedne nazaj viroza, 4 dni vrocine (do 40 st.C). Ta teden spet zelo visoka vrocina (do 41 st.C), pregled krvi je pokazal povisane vnetne parametre, Zato je dobil antibiotik. Zdravnica je rekla, da se Lahko razvija škrlatinka. Sin nima izpuščaja.
Prvič in zdaj je imel pri vročini motnje zaznavanja (vse je bilo prehitro, preglasno, izreden Strah in zmedenost) Zato sva skupaj spala. Pri tem sem slučajno zaznala, da mu srce bije neenakomerno. Nekako v enakomernih intervalih vedno ena pavza, občasno Par hitrejših utripov, skratka povsem iz ritma. Sin takrat ni imel več vročine. Zjutraj sem spet poslušala srce in je bil slišat v redu, hiter a ritmičen. Vse to me ne bi tako skrbelo, če njegov oče ne bi imel AV Blok 2. stopnje.
Ali je smiseln EKG? Ali je normalno, da občasno bije srce neenakomerno. Verjetno je bolezen ene vrste napor…ki to sprozi? Drugace je Sin zdrav, pri telesnih aktivnosti ne izgleda, da bi imel tezave. Velikokrat tozi, da ga boli trebuh.

Hvala za odgovor.

Pregled pri osebnem zdravniku, vključno z EKG bi bil potreben.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close