Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Flixotide doziranje

Flixotide doziranje

Pozdravljeni,

prosila bi za vaše mnenje, sinu staremu 2 leti in 9 mesecev so zaradi pogostih bronhiolitisov (v enem letu 9 krat) in napadov težkega dihanja najprej predpisali zdravilo Singulair. Ker je po jemanju tega zdravila kljub temu ob virozi prišlo še dvakrat do bronhiolitisa so mu zdravilo zamenjali za Flixotide: terapija prva dva tedna 2 x na dan 2 vpiha 125 mikrogramov, nato 2 x na dan 1 vpih, sedaj po 2 mesecih naj bi prešli na 1 vpih dnevno Flixotida 125. Kar me bega je to, da sem nekje zasledila da Flixotide 125 sploh ni primeren za tako majhne otroke in da se predpisuje Flixotide 50. Pa me zanima vaše mnenje ali je to primerna terapija ali bi mogli dobiti Flixotide 50?

Vprašala pa bi še nekaj, ker se ne znajdem čisto iz tabele rasti. Sin zelo slabo pridobiva na teži – koliko bi mogel biti velik in težek, star je 2leti 9 mes, velik 89 cm in težek 11kg.

Najlepše za vam zahvaljujem za odgovor.

Lep pozdrav

Ana

Za vzdrževalni odmerek bo najverjetneje Flixotide 50 primeren. Zdravilo odmerjamo tako, da je otrok ob najmanjšem možnem odmerku brez težav. Pri nekaterih je to 50 mcg, pri drugih 125 mcg. Ko ga uvedemo, predpišemo velike odmerke, ki jih postopoma znižujemo do tistega najmanjšega odmerka, pri katerem je otrok brez težav.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Zahvaljujem se vam za odgovor, zanima pa me še, ko preidemo na en vpih na dan zdravila Flixotide, je bolje dati zdravilo zjutraj ali zvečer ali ni pomembno?

Pa še vprašanje glede teže, ker se ne znajdem čisto iz tabele rasti. Sin zelo slabo pridobiva na teži – koliko bi mogel biti velik in težek, star je 2leti 9 mes, velik 89 cm in težek 11kg.

Najlepše za vam zahvaljujem za odgovor in vašo pomoč.

Lep pozdrav

Običajno svetujemo Flixotide dati zjutraj.
33 mesecev star deček s telesno višino 89 cm in težo 11 kg: višina je na spodnji krivulji, na 10.percentili (kar pomeni, da je 90% fantov njegove starosti večjih od njega), teža pa je za 600 g nižja od 5. percentile, torej zelo nizka.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close