Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Hidracija 5-mesečnika

Hidracija 5-mesečnika

Pozdravljeni!
Imam skoraj 5,5 meseca starega sinka. Rojen s 3360g, ob odpustu 3130g, zadnja posvetovalnica 23.10. 6630g. Ob delnem dojenju sem mu dodajala am Novalac AR (zaradi težav s kislinskim refluksom). Od 4 meseca in 1 tedna smo, po nasvetu P, začeli z gh. Hrano je lepo sprejel, uvedeno imamo zajtrk,kosilo in večerjo. Včasih poje vse, včasih le nekaj žličk. Zadnji teden pa je začel popolnoma zavračati am. Začelo se je tako, da je parkrat povlekel potem pa se obrnil k dojki in se želel dojiti.Zamenjala sem mleko, flaške, probala sem mu dati tudi v lonček iz katerega pije vodo pa ni nič veljalo. Tako se zadnje tri dni med obroki izključno doji. Zobkov še ni na vidiku, zdrav je (trkam!). Sedaj me skrbi sledeče: pleničke so bile (dokler je pil am) precej polulane in res težke. Sedaj sicer so ampak težke pa ne preveč. Skrbi me ali dobi z dojenjem in tistega nekaj malega kolikor popije vode ter z obroki gh dovolj tekočine? Ali tudi dovolj poje glede na to da včasih zaključiva po nekaj žličkah? Kaka 2x, 3x tudi 4x na dan. Naj omenim, da sem glede dojenja (na začetku ni steklo kot bi moralo) precej nesamozavestna zato me skrbi ali dobi dovolj brez dodajanja am.
Se opravičujem za “razvlečeno” vprašanje in se hkrati zahvaljujem za odgovor.
Želim vam lep dan
Urša

Če se fantek želi dojiti, ga pristavljajte pogosteje. Tudi še sedaj se tvorba mleka prilagaja potrebam. Oceno zadostnega pridobivanja na teži dobimo le s tehtanjem in vpogledom v otrokovo rastno krivuljo. Čez 2 tedna bo verjetno pregledan v okviru 6 mesečne posvetovalnice, pa boste videli, če je vse v redu.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close