Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija dojenček ne je

dojenček ne je

Pozdravljeni,
3.9.2017 sem rodila zdravo deklico s težo 2.930, njena odpustna teža je bila 2.710. Se polno dojiva. Prvi mesec se je zredila na 3.730, sedaj drugi mesec se je zredila za samo 410g ( 4.190 ). Naj povem, da je do preteklega tedna lepo napredovala. Zdnji teden spije zelo malo, zadnje dva dni pa ne poje skoraj nič. Naredi dva potega, ko pride do izcejevalnega refleksa odmakne usta. Posledično tega je tudi shujšala. Ponujala sem ji tudi dodatek, ki ga prav tako zavrača. Naj povem, da na dojki ne joka, prav tako je dobro razpoložena in plenica polulana. Ima pa soor, vendar pediatrinja pravi, da to ni vzrok, ker ga ima samo po jeziku in da ga ni potrebno zdraviti.
Skrbi me, ker zadnje dva dni skoraj nič ne poje.
Včeraj smo bili na pregledu pri pediatrinji. Pregledala jo je. Je primerno hidrirana, kri in voda sta bp.
Sedaj me pa zanima, kako naprej? Kdaj je znak za alarm? Ali bi morala v bolnišnico na dodatne preiskave?
Hvala in lep pozdrav, Teja

Če gre za zastoj pridobivanja teže in so opravljene preiskave v mejah normalnega, potem je ptorebno pogeldati in iskati vzrok zastoja teže.
Soor lahko povzroči zavračanje hranjenja, če so obloge obilne, ker dojenčke peče, ko sesajo, zato potem zavračajo hranjenje.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za odgovor.
Katere preiskave so po Vasem mnenju potrebne?
Naj povem, da je dojencica pricela nazaj jest in napreduje za 20g na dan. Ali je to sprejemljivo?
Lp Teja

20 g dnevno je primerno napredovanje, druge preiskave niso potrebne.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Ponovno Vam pisem, ker se je ponovila situacija. 7.11 je imela sistemtiko, kjer je tehtala 4190, potem smo imeli krizo ker je zavracala hranjenje, nato je pricela jesti in v soboto 25.11 je tehtala 4730g kar pomeni da je pridobiva cca 30 g na dan. Od sobote pa do danes pa ni pridobila nic na tezi.
Naj povem, da je zivahna, polulana, pokakana.
Se je pa zopet pojavil soor. Jezik ima ze spet bolj bel, mene bolijo prsi. Ista pesem kot prejsnic. Tudi takrat je zacela zavracati dojenje, ceprav je pediatrinja rekla da nima veliko oblog in naj je to ne bi motilo.
Naj povem da se mazeva z Daktarin oralnim gelom.
Ali je mozno, da zopet manj je zaradi soora? Ali se lahko se kako drugace zdraviva proti glivicam? Opazam da ima tudi ritko vneto.
Ali bi morale na kaksne druge preiskave?
V torek imamo sistematiko. Lahko pocakam do takrat ali naj grem prej na pregled?
Hvala ze v naprej,
Teja

Glivična okužba jezika in ustne sluznice lahko vpliva na slabše hranjenja, saj otrok boli, ko sesa. Potrebno je zdravljenje s protiglivičnim zdravilom (Daktarin oralni gel) 4x dnevno vsaj 2 tedna. Tudi mazanje ritke bo potrebno.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close