Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Nekaj zaskrbljenih vprašanj glede novorojenčka

Nekaj zaskrbljenih vprašanj glede novorojenčka

Pozdravljeni,
imam nekaj vprašanj glede mojega sinčka, v soboto bo star 1 mesec. Že od rojstva ima vnete učke, od prejšnje srede do včeraj smo mu dajali tudi kapljice Tobrex, pa ni nič bolje. Ves čas se mu solzijo in iz njih izteka gnoj. Drugače mu večkrat dnevno čistim s sterilnimi zloženci in fiziološko raztopino. Kaj še lahko naredimo?
Druga stvar je popek, ki je bil sedaj dva dni suh in čist, včeraj sem ga potem prvič kopala, danes popoldne pa je bil popek ponovno krvav (suha, strjena kri). Ali je lahko kaj narobe in kako sedaj naprej s kopanjem?
Tretja stvar pa je, da sem prejle opazila, da ima pod desno podpazduho kar veliko bulico, ki izgleda kot velik podkožni mozolj in je gnojna. Kaj bi to lahko bilo in ali bi bilo lahko to kaj nevarnega? Naj povem da smo od petka na morju in mislimo ostati do nedelje, če le ni nič narobe. Naslednji petek imava prvi pregled pri pediatru, ali bi bilo smiselno da greva že prej?

Najlepša hvala in lep pozdrav!

Gnojno vnetje oči se po 4-5 dneh antibiotične terapije s kapljicami običajno pozdravi. Če temu ni tako, je potreben ponocni pregled pri zdravniku in ev. druge antibiotične kapljice.
Popek umijte s fiziološko, osušite (lahko s fenom), morda en ali dva večera zavrtite v popku paličico, namočeno v alkohol. Če bi se pojavila rdečina v in okoli popka, morate k zdravniku.
Če se rdečina in gnoj pod pazduho širita, je vsekakor potrebno obiskati zdravnika.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,
Najlepsa hvala za odgovore. Glede uckov me zanima ali je potrebno oditi ze danes domov in k zdravniku ali gremo lahko v ponedeljek? Vceraj so bile oci potem nekoliko bolje, bomo videli kako bo danes. Popek je tud bil od zadnje strjene krvi lep in suh, ga bom pa seveda se opazovala ce bo se kaksna sprememba. Gnoj v bulici po pazduzo pa se nabira kot v mozolj in mislim da bo scasoma pocil in iztekel. Tudi spremljam kako bo.

Hvala za pomoc in lep pozdrav.

Ni potreben predčasni odhod domov. Oči umivajte oz. brišite s sterilno gazo, namočeno v fiziološko raztopino in opazujte.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Najlepsa hvala za odgovore in vaso pomoc.

Lep vikend zelim.

New Report

Close