Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Začetek goste hrane

Začetek goste hrane

Lepo pozdravljena,

vem da je bilo o tem že veliko pisanega in prebrala sem tudi smernice ministrstva, ki so objavljene na tem forumu, ampak sem kljub temu malce negotova, zato se obračam na vas s konkretnim vprašanjem in sicer:

Naša deklica je bila 24.6. stara 5 mesecev. Doslej sva se vseskozi polno dojile, nobenih dodatkov in njena teža in velikost je po njeni krivulji idealna.

Po besedaj pediatra in patronažne bi že lahko začela z uvajanjem GH še predno je dopolnila 5 mesecev, čeprav sama bi raje začela z uvajanjem kasneje po 6.mesecu ali pa vsaj konec 5. meseca (ker deklica samo z dojenjem zelo lepo napreduje, vmes pa gremo še na morje v hotel, kjer bo oteženo pripravljanje hrane za njo).

Ko sem omenila, da bi začela po 6. mesecu mi je bilo rečeno, da bom potem težko do vstopa v vrtec deklico navadila jesti tako da v vrtcu ne bi imela težav.

Tudi v smernicah ministrstva je nekje napisano, da se priporoča izključno dojenje 6 mesecev, nadalje pa je navedeno da se med 5.in 7.mesecem dojenčku uvaja zelenjavno mesna kašica.

Kakšno je vaš mnenje? Ali menite, da je deklica lahko karkoli prikrajšana oz. ji delam slabo, če ji zdaj še ne začnem uvajati GH in bi jo začela npr. uvajati zadnji teden predno bo dopolnila 6 mesecev (torej bo stara 5 mesecev in ca. 23 dni). Ali naj zdaj počasi začnem in tisti teden ko bomo na dopustu lahko spustim uvajanje GH ali bolje da ne (bomo s seboj vzeli kuhalnik in pripravili obroke zanjo)?

Za vaš odgovor oz. mnenje se vam že vnaprej najlepše zahvaljujem.

Lep pozdrav

Tudi v najnovejših navodilih se svetuje uvajanje komplementarne hrane po dopolnjenem 4,5 mesecu. Takrat, ko so dojenčki izjemno zainteresirani za gosto hrano, kar vidimo po oblizovanju in interesu, ko jemo odrasli svojo hrano.
Se strinjam, da hotelska namestitev ni najprimernejši čas za začetek uvajanja, vsekakor pa takoj, ko se vrnete.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close