Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Visoka rast

Visoka rast

Spoštovani,
moja 13,5 let stara hči je zelo visoka in zelo suha. Meri 171 cm in tehta 43 kg. Od novembra je zrastla 7 cm. Prehranjuje se normalno, vendar se nikakor ne more zrediti, raste samo v višino. Upam da ni kaj narobe s presnovo. Menstruacije še nima. Koliko bo še zrastla saj je že sedaj zelo nesrečna. Jaz sem 174 cm in mož 189 cm. Kaj naj storimo, testiramo rastni hormon, se da rast kako ustaviti. Endokrinolog?
Hvala in lp

Iz samo ene same vrednosti ni mogoče skleapti na nadaljevanje rasti. Potrebno je pogledati njeno rast v celoti in ugotoviti ali rastna krivulja sledi standardnim krivuljam ali pa gre res za pretirano rast. Podatke ima osebni zdravnik oz. zdravnik, ki opravlja preventivne preglede.
Če rast skozi sledi najvišjim krivuljam, ima deklica pač visoko rast in le.-te ne ustavljamo.
Če pa je rast nenadno poskočila v zadnjih mesecih oz. zadnjem letu, morda preskočila dve standardni krivulju, je potrebna obravnava pri endokrinologu.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close