Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Kašelj, bronhiolitis itd

Kašelj, bronhiolitis itd

Spošotvani,

moja hčerka, ki ima skoraj 4 leta, ima sum na astmo. Potek bolezni je verjetno kar običajen – pozimi prehlad velikorat preide v bronhiolitis, pomagamo si z ventolinom, poleti pa je bolje. Sedaj je tudi Singulaire; zdi se mi, da je kak mesec res pomagal, zdaj pa spet.. grozen suh dražeč kašelj.

V eni izmed prejšnjih tem sem prebrala, da bi lahko inhalacije škodile otrokom s sumom na astmo, mi pa smo v dobri veri pogosto izvajali inhalacije; sem pa tudi sama opazila, da je po inhaliranju znalo slediti poslabšanje. Zakaj je temu tako?

Bili smo pri pulmologu; načeloma bi v kolikor Singulaire ne bi pomagal, morala dobiti Flexotid, tega pa bi se rada izognila, če je to sploh pametno. Čemu v bistvu sploh služi Flexotide? Ko namreč berem vse stranske učinke teh zdravil, mi je vse manj do njih..

Hvala in lep pozdrav,
Ana

Inhalacije fiziološke raztopine (če ste to mislili) običajno otroku z astmo povzročijo poslabšanje. Dihalna sluznica je preobčutljiva in na inhalacijo fiziološke reagira z obstrukcijo. Če mislite inhalacije z ventolinom, potem jih doma brez kisika ni priporočljivo izvajati.
Flixotide je temeljno zdravilo za zdravljenje astmatičnega vnetja dihalnih poti. V dobi, ko astme nis(m)o zdravili s tem temeljnim zdravilom, so bila huda poslabšanja, stalne težave, otroci s hudimi dihalnimi težavami, brez športne aktivnosti in končno tudi smrti zaradi dihalne stiske ob hudem napadu, kar pogoste. Odkar se za zdravljenje astme uporabljajo inhalacijski glukokortikoidi (IGK) že samo v mali Sloveniji več desetletij pri dobro vodenih pacientih ni bilo tako hudih zapletov. Nezdravljena astma ima neprimerljivo več zapletov in življenjskih omejitev kot astma, zdravljena z IGK.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovana,

hvala lepa za odgovor. Včeraj sem bila v šoli za astmo in tam so prav tako odsvetovali uporabo inhalatorja s fiziološko raztopino; zanimivo pa je, da je to na Debelem rtiču na zdravljenju redna praksa. Navajajo, da je problem tudi pri sterilnosti le-tega, na kar doma dostikrat malo pozabimo.. kaj pa inhalator pri ne-asmatiku, je priporočljiv ali naj se ga povsem znebimo? Imamo namreč še enega otroka, ki praktično že 2 meseca mokro kašlja (je še dojenček).

Glede Flixotida sem si končno tudi razjasnila pojme, še najbolj pa so mi svetovali izpis otroka iz vrtca, kar je žal nemogoče ne dolgi rok.

Hvala in lep pozdrav,
Anastazija

Če dobro skrbite za inhalator, ga redno čistite in osušite, razkužite dele, ki jih lahko, predvsem pa skrbite, da so cevčice, po katterih prihaja fiziološka iz rezervoarja popolnoma suhe (se ne nabira tekočina-vlaga, kar pospešuje lahko razvoj plesni in razmnoževanje bakterij), potem je inhalator odličen pripomoček za vlaženje dihal pri prehladnih obolenjih.
Če je kašelj zelo produktiven, moker, ni portebno dodatno vlaženje. Ne svetujemo pa uporabe pri malih dojenčkih.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close