Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina So vaše mačke pri porodu glasne?

So vaše mačke pri porodu glasne?

Začelo se je, naša zunanja 1 letna mačka, najdenček, ki je vedno tiho, kot da bi bila nema, spodaj mijavka, tečem dol, ji odprem vrata, pa pride noter zadaj mokra in krvava in na vsak način silila med deščice in žagovino in si tam skopala prostor za porod, ves čas mijavkala, klicala, to ni primerne prostor, zato sem jo odnesla ven v hlev in na senik, kjer bo upam, ostala in ne bo več begala drugam, ker je seno bolj varno , male mucke pa v žagovini ne bi prežiele, ker bi se zadušile.

Ves čas pa ful mijavka, fuvčasih glasno zagolči, ni tiho niti 10 sekund, nato se spet oglasi. Zdaj sem bila pol ure ob njej, pa je ne morem več poslušat, ker se mi preveč smili. Dala sem ji četrtinko lekadola, pojedla ga je.

Zaradi takega obnašanja, glasnega mijavkanja, me skrbi, da ni kaj narobe! Ura ni niti polnoči ! In še dolgo bo uboga pikica trpela do 8. ure zjutraj, ko se odpre veterinarska bolnica !! Je to značilno za mačke ? Jaz se ne spomnim takega odzivanja pri porodu pri prejšnjih mačkah, upam da nima kaj narobe obrnjeno al kaj in da ob vse vredu! Res se mi smili.

Na vprašanje ti žal ne znam odgovoriti.

Se pa vidi, da imaš muco res rada. Srčno upam, da jo boste dali kmalu sterilizirat, enako tudi mladičke. Muci pa še zlasti zdaj ponudi primerno kakovostno hrano in mleko za mame mačke (nikakor ne navadnega mleka ali celo razredčenega).

Bom jo dala, ja. Premlada se mi je še zdela za to. Starejšo smo že.

Muce drugače lahko sterilizirajo že pri treh mesecih ali vsaj pri šestih, potem so že potencialne breje.

Mislim na vašo pikico. 🙁

Jao, jao … Saj ne morem verjet … :(. Ajde, ne bom te zdej obsojala, ker verjamem, da ti ni vseeno.

Pokliči dežurnega veta: http://blog.veterinar-ka.net/dezurni-veterinar/, ti bodo znali najbolj pomagati. Držim pesti, da bo z mucko in mladički vse ok …

http://www.mojpes.com/forum3/viewtopic.php?f=38&t=10580

Noooooooo, kako je Tinca??

Veš kaj mi je zdaj prišlo na misel? Da bi bila vidva z Mavričnim idealen par.
Ti bi ga znala razvedrit, vpeljat v življenje….ga ponucat za vse ‘pr bajti’. On bi te pa slikal, peljal na sprehod, mal bi te sekiral, živciral – na koncu bi se pa oba imela čist fino.

KDO JE ZA TO, DA POROČIMO TINCO IN MAVRIČNEGA?

Kako je z muco in mačjim podmladkom?

PS: Živali ne rodijo, ampak kotijo.

Nekaj osnovnih napotkov, ne skotijo vse mačke brez problemov in težav …

http://www.macji-svet.org/2012/02/13/breznanje-brejost-in-kotitev-pri-mackah/

Pa lekadol je lahko smrten za mačke. Kaj šele, če pride v krvni obtok mladičev!
In upam, da so vsi OK, ker tole, kar opisuješ ni za na senik ampak za direkt k veterinarju.

Premlada se ti je zdela za sterilizacijo a ni se ti zdela premlada za brejost in mladiče? Mačka je absolutno premlada za mladiče, saj se niti ni pripravila na porod, sicer si mačke že prej poiščejo prostor, ko bodo šle rodit. Tvoja je pa verjetno bila v šoku od popadkov in ker je premlada še nima nagona za pripravo poroda in mladiče in revi nič ni bilo jasno kaj se dogaja.
Ta mačka se mi tako zelo smili, da ti ne znam povedati….in vse ostale mačke, ki kotijo pri starosti 1 leta in še prej tudi. Madona, a niste mogli poskrbeti za sterilizacijo, ki se opravlja tudi že pri 3 mesecih. Zame je to neodgovorno in pika. In spet je na svetu 6 ali kakorkoli že, novih mačjih sirot, ki bodo kao ziher oddane v “dobre roke” nesterilizirane in krog se nadaljuje…..sej ne da ni teh mačjih mladičev za vsakim vogalom kot dreka….potem jih morate producirati pa še lastniki mačk. Mah…žalostno res.

Ampak važen, da mačka ni premlada za kotitev, za oskrbo mladičev, za bolečine pri porodu….za sterilizacijo pa je. Kot da bi 13-letnici rekel, da je premlada za kontracepcijske tablete in potem bi pri 14 letih rodila otroka, to bi bilo pa ok. Narobe svet.

In da je pika na i še popolna ste ji med težkimi in bolečimi trenutki kotitve v usta silili lekadol, ki je lahko smrten za mačke (dvomim, da ga je sama pojedla med kotitvijo)?????? V takih trenutkih se na telefon dobi tudi dežurnega veterinarja, ki bi vam dal napotke…ampak ne, to je pa že višek truda, a ne. Resnično ne vem, a ste eni retardirani ali ne ampak nastrada vedno uboga žival, ki je žrtev vašega neumnega nelogičnega razmišljanja in tudi krutega mučenja (čeprav si tega ne priznate in ne vidite).

Uboga, uboga mačka.

Mačke NE rojevajo, mačke KOTIJO, bemu zapomnite si že 1x, da žival NI človek!!!

dej smiri…ja mačke kotijo ok…sej vsi vemo in mislm da noben ni tok zabit v tej temi, da ne bi razumel, da če nekdo napiše porod, da pri mački to pomeni kotitev. đizs. a si to šele zdele ugotovila in se ti ful fajn zdi, ker veš razliko, da mačke kotijo in ne rojevajo?
sej žival tudi pogine pa večina ljudi reče da jim je umrla žival…pa kaj, big deal…sej vsi vemo samo noben ni tok zakompleksan, da bi dejasnko zaradi tega tok razburjal.

vdih, izdih in bo bolje.

dej smiri…ja mačke kotijo ok…sej vsi vemo in mislm da noben ni tok zabit v tej temi, da ne bi razumel, da če nekdo napiše porod, da pri mački to pomeni kotitev. đizs. a si to šele zdele ugotovila in se ti ful fajn zdi, ker veš razliko, da mačke kotijo in ne rojevajo?
sej žival tudi pogine pa večina ljudi reče da jim je umrla žival…pa kaj, big deal…sej vsi vemo samo noben ni tok zakompleksan, da bi dejasnko zaradi tega tok razburjal.

vdih, izdih in bo bolje.[/quote]

Đizus tebi! 😉

Kar večina ljudi reče, tako dejansko tudi dojemajo stvari, kar je seveda povsem skregano z logiko.

Kar se pa živali tiče, pa tudi ne crknejo, poginejo vse živali, ker en žival UMRE, če si pametna po đizusu, boš vedel/a katera žival je to.

Pa prijeten velik petek in upaj, da bo velik metek!!

Kako je mačka?

Tole, kar opisuješ, gotovo ni dobro. Jaz bi nujno vpletla veterinarja.
Pri kotitvi lahko pride tudi do hudih težav, tudi do zastoja mladiča
v porodnem kanalu.

Kot so že drugi povedali – nikar mačkam humanih zdravil! Človeški
analgetiki so za živali lahko smrtno nevarni.

Za v naprej pa: mačke se pričnejo breznati že tudi po četrtem mesecu
starosti, ko niti slučajno niso pripravljene na brejost in kotitev. Če mačke
nimam pod nadzorom, je sterilizacija nujna. Ne čakajte do prve gonitve.

grozaaaa…za take stvari obstajajo veterinarji in seveda sterilizacija in pa lekadol je strup za živali, da boš vedela za “upam da ne” naslednjič!!

Kaksne bedarije eni tukaj govorite! Lekadola sem ji dala samo cetrtinko! In tak je nasvet veterinarja, da lahko dam, jaz ne vem, kje vi zivite. Je pa kljub temu javkala, tako da me je res bilo strah. Z njo sem ostala 2 uri, potem pa sem pa sla spat.

Kako je macka? Naslednji dan je danes super ! Lepa je in mocna, ocistila se je, cartljiva je in vse je v redu! Vesela sem zanjo. Samo kje ima zdaj mladice, zdaj ne vem.

Tale veterinar je pa tudi cvetka! Žal je tako, da je še vedno kup veterinarjev, ki pojma nimajo o nekaterih vrstah živali in svetujejo tako, da je žival lahko posledično celo življenjsko ogrožena 🙁 Veterinarji velike prakse nimajo mnogo pojma o mali praksi (sem spadajo hišni ljubljenčki) in obratno.

Četrtinka lekadola za mačko ni malo, če pogledaš kakšno kilažo ima človek, ki vzame naenkrat eno tabletko. Upam da bo z mačko vse v redu.

Paracetamol is extremely toxic to cats.[93] Cats lack the necessary glucuronyl transferase enzymes to safely break paracetamol down, and minute portions of a tablet may prove fatal.[93] Initial symptoms include vomiting, salivation, and discolouration of the tongue and gums. Unlike an overdose in humans, liver damage is rarely the cause of death; instead, methemoglobin formation and the production of Heinz bodies in red blood cells inhibit oxygen transport by the blood, causing asphyxiation (methemoglobemia and hemolytic anemia).[94] Treatment with N-acetylcysteine,[93] methylene blue or both is sometimes effective after the ingestion of small doses of paracetamol.” (Vir citata: http://en.wikipedia.org/wiki/Paracetamol)

Tako da: ne mačkam dozirati človeških protibolečinskih sredstev, nikoli, niti v majhnih količinah!

Hvala za pojasnilo! Jasno da ji ne bi nikoli dala cetrtinke lekadola, ce mi tega ne bi svetovala veterinarka ze dalj casa nazaj. Nikoli ne bi jaz dajala zivalim nepreverjenih tablet v nepreverjenih dozah in sploh nicesar sploh, kar mi na recept za zivalco ne napise veterinar. Brez skrbi.

Zal pa moja mucika ni pri polni pameti in je mladice zapustila, tako da se sploh zanje ne zmeni! Sili pa nenehno vame in se hoce cartat. Pred porodom je prej ljudi v glavnem grizla in pihala. Odkar sem bila pri njej med proodom, pa ima zdaj prijazno osebnost.

Zdaj za mladice skrbi tuja macka. Njo pa bom dala meseca maja sterilizirati. .

New Report

Close