Najdi forum

alergija na psa????

Pozdravljeni!

Mene pa zanima sledeče. Pred 3 tedni sem dobila majhnega kužka(yorkija). 2 tedna je bilo vse v redu. V tem tednu pa sva obe z mamo, s katero živiva skupaj (s kužekom),dobili majhne rdeče izpuščaje, ki so podobni piku kakšne žuželke oz. so kot majhni mozoljčki. Obe sva jih dobili večino oz. skoraj vse po trebuhu. Mozoljčki srbijo (mamo sicer bolj kot mene). Mama jih je dobila tudi več in v hujši obliki. Zelo sem se prestrašila ker sem prebrala, da lahko dobiš to bolezen od psa, ampak naj bi bili simptomi drugačni. Fleki oz izpuščaji naj bi bili večji in trdi, tu pa so le majhni mozoljčki. Vseeno sem psa peljela k veterinarju in ga je dal pod tisto lučko ter ga pregledal. Pes ima res veliko prhljaja, imel je tudi bolhe, ampak veterinar je rekel, da kaj drugega ni narobe s psom. Zato sem razmišljala, da so naju morda pogrizle bolhe, saj imava psa v stanovanju. Pes je sicer zelo mali(65dag) ampak je imel res kar precej bolh. Dali smo mu ampulo, čez nekaj dni pa grem še po šampon proti prhljaju. Ampak zanima je možno, da sva obe z mamo postali elergični na psa?Prej sva imeli ves čas stike z veliko živalmi in nikoli nobenih znakov alergije. Te “mozoljčke” sva dobili tudi v istem času, zato sva razmišljali ali sva kaj takega pojedli, sva morda alergični na prašek…?Skratka zelo me skrbi ker se bojim da je to od psa in ga bom morala dati stran:(Zanima me,ali je imel že kdo od vas podobno težavo ter kako jo je rešil?Mama je šla k zdravniku,dobila je tudi inekcijo proti alergiji in stanje se ji je izboljšalo, vendar ne čisto. Opazila sem tudi da se mi ti mozolčki okrepijo oz. me začno srbeti najbolj, ko grem ven,posebej na sonce. Psa v teh dneh nsiem dvigovala in sem pazila da mi ni prišel preveč v stik s kožo ampak je enako. Drugih znakov alergije nimava. Ne kihava, nimava solznih oči…Zato bi vas res prosila za kašen nasvet ker me resni skrbi od česa je to:(

Pozdravljeni!
Vprašanje o zdravljenju dermatoloških težav bi morali postaviti vašemu splošnemu zdravniku. Glede na opisano mislim, da je precejšnja verjetnost, da so izpuščaji posledica pika bolh. Svetujem vam, da odpravite bolhe tako na psu kot v okolici. kjer se bolhe razmnožujejo. Za psa priporočam uporabo Frontline ampul, za okolico pa obstajajo različni insekticidi, npr. Desektin, Biokill ipd.
Lep pozdrav,
Vice Zaninović, dr. vet. med.

Vice Zaninović,dr.vet.med.

Pozdravljeni,
stanje se je še poslabšalo. Psu smo dali ampulo (polovičko Advantixa), pa je pes zelo burno reagiral nanjo. Praskanje se je še povečalo. Poleg tega je tekal iz kota v kot,vse ga je srbelo…No po 2h dneh je bilo malo bolje,ampak čez kakšen teden pa spet…In potem opazim na psu zopet polno bolh in klopov. Skoraj sem znorela. Vse sem mu odstanila(kolikor sem jih videla), in ga okopala s šamponom dermitol,ki mi ga je priporočil zdravnik.Pes je dobil potem še dodatne izpuščaje (zgleda preagresiven šampon zanj). Potem so mi priporočili šampon sean peau za celjenje poškodovane kože.In ko sem ga skopala je dobil še več izpuščajev. Veterinar mi je dal tablete enroxil, ki jih zdaj dajem psu(dobila sem jih za 5 dni).Izpuščaji izginjajo,pes pa se še vedno praska. Jaz mislim da ga srbi tisti prhljaj,ki da ima še prilepljenega na koži in se počasi lušči s kože.Zgleda tako kot tisti,ki ga imajo dojenčki na koži”temance” al kako se že temu reče. Jaz več ne vem,kaj bi bilo.Poleg tega so se meni zelo pomnožili.Imam jih po celem telesu.Take male pikice,ki zelo zelo srbijo.Zgleda kot bi šlo za alergijo,kar je presodil tudi zdravnik(je rekel da najverjetneje od hrane).Začelo me je srbeti tudi med prsti in sem pomislila,da ima mogoče pes garje in sem dobila od njega ter v lekarni kupila kremo proti temu,pa je samo še huje…Je mogoče, da ima pes kakšno tako bolezen,ki bi jo lahko dobila še jaz????Veterinarji mi satlno zagotavljajo,da ne ampak se mi zdi,da se niti vredu ne zavzamejo.Samo na hitro pogledajo,zaračunajo in adijo…Jaz pa čedalje bolj obupana ker ne vem kaj storiti.Denrja sem zmetala v to še in še,učinka pa nobebega:(

prosim za kakšen nasvet!

Pozdravljeni!
Očitno kljub vsem ukrepom še vedno niste odpravili bolh.Bolhavost in alergija psa na bolšjo slino sta problema, ki jih je potrebno reševati sistematično.Možnih je še veliko drugih vzrokov, a je alergija na bolhe najpogostejša vrsta alergij.
Bolhe se razmnožujejo v okolici in ne na psu, zato jih je potrebno uničevati tudi tam, da uničite razvojne oblike bolh.(iz 1 para bolh namreč lahko v 2 do 3 tednih dobite 200 novih bolh). Zato po navodilih uporabite sredstvo Desektin, z njim poškropite vse površine, kjer se pes zadržuje, pustite, da deluje nekaj ur, v tem času prezračite prostore in se ne zadržujte notri. Na koncu zavrzite ali prekuhajte tekstil na pasjem ležišču in vse posesajte z globinskim sesalcem.Postopek ponovite čez 2 tedna.
Če ima pes reakcijo na Advantix, mu aplicirajte Stronghold ampulo, ki odpravlja tako bolhe kot tudi garje, ki so pri mladih psih relativno pogoste. 3 dni pred in po aplikaciji le-tega psa ne smete šamponirati. Ponavljajte aplikacije 1x na mesec.
Pes dobiva antibiotike zaradi vnetja kože, ki je posledica alergije na bolhe in praskanja. Antibiotike mora jemati, dokler se koža popolnoma ne pozdravi, mogoče bi bili za mladega psa bolj primerni penicilinski antibiotiki.
Vedeti morate tudi, da se lahko po kljub opisanim ukrepom pes praska še 2 do 3 tedne, če je alergičen na bolšjo slino.
Seveda pa bi se bilo najbolje obrniti na našo dermatologinjo, dr. Stariha Pipan. Dobite jo lahko na tel št. Klinike za male živali na Gorkičevi v Ljubljani, tel. 01-2005180.
Lep pozdrav,
Vice Zaninović, dr. vet. med.

Vice Zaninović,dr.vet.med.

Zanima me ce si alergicen na macko mako mozno je da si tudi na psa?
Prosim odgovorite mi cimprej

Kar se tiče Advantixa-vsebuje dva nevrotoxina in vsi psi ga ne prenašajo, tako kot ostale ampule. Naslednjič poskusite Frontline, Advocate, Stronghold…

Okolica in bolhe tudi sprej Frontline je učinkovit. Dobi se ga na veterini. Vse tekstilne zadeve je potrebno oprati, kar ni možno oprati-presprejat, po cca 2h komplet vse posesat, če imate sesalec na vrečko-je takoj zavrzite-zažgite, če je možnost. In ta postopek s pranjem tekstila (tudi zavese), sprejanjem je treba ponoviti vsakič, ko preteče čas delovanja spreja, praška. Ene tri take cikle, pa se bolj znebite. Za vzdrževanje brez-bolhastega stanja, pa apliciranje sredstev proti bolham redno, vsaj vsake tri mesece. Sprejanje zunanjih predpražnikov.

In od kje zaboga ste dobili bolhavega mladiča?

Bolhe in notranji zajedavci gredo z roko v roki, prve 6 mesecev je priporočljivo razglistit vsake 4 tedne. Zatem pa na 3-4 mesece.

Kopanje s šamponom spere maščobno plast. In vse te ampule, ovratnice delujejo preko nje. Zato se psa po nanosu ampule ne kopa s šamponom-če ni nujno. Pred nanosom ampule pa vsaj 3 dni ne kopat psa s šamponom.

Navadno je treba tudi prvih 48-73 ur po nanosu insekticidov psa držati stran od potokov, rek, jezer, morja.

Ah odgovarjam na staro reč…glede dejanske alergije-izvoliš testirat. Ni nujno drugače.

Glede alergije – ponavadi nismo alergični na dlako, ampak na encime v slini. In tako si lahko še na marsikatero žival. Pojdi se testirat.

Zdravo
Ptejsni teden v sredo smo dobili majhno pričko in sicer mesancko med maltezanom in krizavcem in danes (petek) zvecer me je zacel noro srbeti sprednji del vratu. Ko sem to potipala sem zacutila fleke in pike in to res noro srbi. Pička je stara 8 tednov. Kaj naj naredim ali sem elergična na pse oziroma na pasjo dlako? Tega si res ne želim pri 12 letih. Strah me je da bi morala iz pička od doma, sajjo imamo res radi. Naj opomnim da predenj nismo imeli psa in nisem imela problemov. Imela sem stik iz zunanjimi in velikimi psi. Res upam da jo bomo lahko obdržali. Prosimmm za nasvete😞😞😭😭

Lp

New Report

Close