Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina senegalska papiga ali skobčevka

senegalska papiga ali skobčevka

Pozdravljeni!

Jaz se odločam za nakup papagaja in se ne morem odločiti ali bi kupila skobčevko ali senegalca. Vem, da je to kar precejšnja razlika. Imela sem že skobčevke, zato vem, kaj lahko pričakujem, za senegalca pa ne vem. Brskala sem že po internetu, pa po tujih forumih in so mnenja dokaj različna. Ker v stanovanju nimamo prav veliko prostora, si ne morem privoščiti sivega žakoja ali kakšno drugo večjo papigo. Zanima pa me ali ima kdo od vas senegalca in vaše izkušnje z njim. Karakter, govorne sposobnosti itd. Slišala sem, da senegalci radi ščipljejo, posebno ko pridejo v puberteto oz. da so bolj “razpoloženjske papige”, če jim kaj ni prav, grizejo, sicer pa so mnenja deljena. Torej, če ima kdo to papigo ali pa jo je imel, naj mi pove svoje izkušnje oz. vprašala bi za nasvet ali naj se odločim spet za skobčevko ali za senegalca. Še to. Če bi kupovala senegalca, bi se absolutno odločila za ročno hranjenega mladiča pri kakšnemu rejcu.

lp, Mateja

Jaz imam senegalsko papigo, ki jo prodajam, ker se ne razume z sivim žakojem, ki je zelo ljubosumen….senegalske papige so res krasne papige, ki se zelo rade igrajo, glasne so kot vse druge papige, samo njihov glas ni tako glasen, kot pri večjih papigah….
Ščipajo? Res je a ne vseh. Naša je mene večkrat do krvi, koga drugega pa še nikoli….

Darjan, prosim da me kotaktiraš prek ZS.

zdravo, mene pa zanima kako senegalsko papigo odvaditi grizenja, ker je kljub temu, da je udomačena in se z njo veliko ukvarjamo, do določenih zelo napadalna ?

hvala za odgovor

lp

Doma imamo 2 leti senegalsko papigo, ki je zelo zanimiva. Rabi, da se kdo ukvarja z njo, nekajkrat na dan mora malo ven iz kletke. Paziti je treba pohištvo, ki ti ga z močnim kljunom kar hitro poškoduje. Je pa res, da se najbolj naveže na 1 ali 2, ostale pa zna celo mrzet – pomeni, bi koga kar uščipnila ali se mu ne pusti prijeti. Naša ima najraje moške, taščo pa prav ne more videt – je kar napadalna. Pa saj to ni nič novega glede tašč 🙂

Branko

ojla imam problem senegalca starega 7 mesecev,pa vse vrata in okna pogrižena,ali obstaja kaj da ga odvadiš tega.hvala.

ojla,ja jaz imam 7 mesecev starega senegalca sem zelo zadovoljna z njim čeprav zadnje čase grize pohištvo ampak vrjamem da obstaja način da ga odvadiš vsaj upam drugače je pa zelo crkljiv navezan na eno ali dve osebi,včasih ga pa tudi kakšna luna nese,ravno tako kot nas takrat bi pa grizel se crklav vsega po malem,pa po malem so tudi majhni klovni tako da tudi smeha ne manjka na njegov račun.kupljen je bil pa pri rejcu,tako da se lahko vedno obrnem nanj glede vprašanj. lp.barbara

Zdravo,

Jaz imam v planu posvojit enega senegalca. Pa me zanima koliko so kaj glasni in aktivni ponoči, saj bi imela kletko v sobi. In pa kaka je nevarnost zastrupitve, saj imam v sobi veliko hišnih rastlin (sploh monstera naj bi bila strupena) ali jih moram odstraniti ali jih nebo glodal?

New Report

Close