Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Pasja hrana iz LIDL-na

Pasja hrana iz LIDL-na

Ali je sploh priporočljivo, da se labradorko staro 2 leti hrani
z briketi (ovca in riž), ki se kupi v Lidlnu za cca 9 EUR – 10 kg.

Kakšno hrano priporočate?

Ne.

Kvalitetno pasjo hrano dobis v specializiranih trgovinah za male zivali (Canidae, Nature’s Variety, Arden Grange, Nutra Gold, … so boljse kar se pri nas trenutno dobi). Hrana, ki je na prodaj v velikih supermarketih je nizkokakovostna, sestavine so slabe kvalitete, vecinoma rastlinskega izvora, kar je notri mesa, je kvalitete xy, poleg tega pa je dodan kup soli, umetnih konzervansov in ojacevalcev okusa. Morda je na prvi pogled videti, da se nakup take hrane splaca, vendar jo je zaradi “praznosti” potrebno hraniti vec, pa na malo daljsi rok lahko z gotovostjo racunate na stroske veterinarjev. Sploh pri labradorcu.
m.

------- www.kosovir.si

Se popolnoma strinjam… raje malce več denarja, kot pa nek krš.

Naša kokršpanijela sta bila hranjena z Wriskasom ( ne vem če sem prav napisala )… in je prišlo tako daleč, da sta fasala neko alergijo po koži. Neprestano se praskata,… včas tako močno, da ratajo že prave kraste… koža je suha, kot bi imela prhlaj.
Bili smo že sigurno 5 x pri veterinarju zaradi tega… vzeli so bris za garje ( je bil negativen ), futrana sta bila z antibiotiki, dobila sta nek šampon roza barve ( ne vem kako se mu reče ), katerega naj bi z vato vtiral v kožo. Predpisali so jima tudi neke drage brikete, katere pa nimata kaj preveč rada.
Po taki kuri se je zadeva sicer malce umirila. Čim sta prenehala z antibiotiki se je stanje ponovilo.

Psa sta shujšala za vsaj 4 kg. Potem smo sumili na trakuljo oz. gliste, smo šli ponovno k veterinarju kjer je predpisal tablete za gliste. Psa smo skopali ( imata poseben šampon za suho kožo ) in jima dali po 3 dneh ampuli. V roku 10 dneh je predvsem pes začel tako smrdeti ( kot po starih nogavicah ) da ga ni bilo več za prenašat. Je pa zapečkar … ven gre samo lulat in takoj nazaj gor. V stanovanju je ves čas, medtem ko se princeska rada lajha okrog.

In kako sedaj napako odpraviti? Očitno da nikakor. Škoda je že storjena.

Ne pomaga nič… zatorej ne šparat… se ne splača!

whiskas je slaba hrana, pa mackam je namenjena. ne vem, kako ti je sploh prislo na misel s tem hranit pse???

Saj sem rekla, da ne vem če sem prav napisala … al je Friskas …
Ni mačja hrana, ker je zelena pakunga 10 kg. in labradorec je gor narisan… če sva čist točna no.

pasionka, to škodo se da vsekakor še popraviti, bo pa trajalo lahko nekaj mesecev, samo ves ta čas morata jesti le predpisane brikete. Samo stran s tem sranjem, pa jima kupuj kvalitetne brikete Canidae itd. kar je naštela že Maja. Lahko pa naročiš brezplačne vzorčke, tako da vidiš, kateri briketi bi jima najbolj teknili.

Več o tem kako prepoznati kvalitetno industrijsko hrano na:
http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=618
http://www.iamscruelty.com/notTested.asp in http://www.uncaged.co.uk/iams.htm http://www.uncaged.co.uk/petfood.htm
Vsako zamenjavo znamke briketov izvedite postopoma v 1 tednu ali več. Ker ima lahko drugače muca drisko, lahko bruha,… Za vsa navodila, izkušnje,… industrijski kvalitetni prehrani za mačke, pse…povprašajte prodajalca ali veterinarja.

Ja, slaba hrana se povrne kot bumerang. Moja prijateljica je morala dati muco operirat, da so ji odstranili uničeno ledvico – je veterinar rekel, da to dobijo od teh slabih briketov.

Moja muca je imela tudi grozno kožo, se je praskala in grizla, čisto vneta…smo nesli na veterino, jaz sem že paniko delala, da je kaka mikosporija, a je veterinarka samo svetovala, naj preidemo na kvalitetne brikete (Hills). Nič drugega nismo storili, nobenih maž…le Hills brikete smo kupili. Ko je začela uživat to hrano, so vse težave s kožo izginile, kot da jih nikoli ni bilo, in se nikoli povrnile.

Jaz svojo labradorko hranim z Eukanubo…. stara je skoraj 5 let in je popolnoma zdrava. Sem poskusila z eno drugo hrano pa se ji je vnela koža… Je šla k veterinarju in ji je samo izisnil neko tekočino iz anusa… povedal mi je da jo morem spet hraniti z eukanubo, saj bo tako najbolše za njo. Res je bilo vse O.K.

Bom malo iz konteksta tegale posta!

Joj Anika* samo povej mi ali imaš ti svoje živali rada???

Seveda jih ima rada samo ne ve kaj je dobro zanje !!!!

najboljše hrane so Orijen, Canidea, Power of natur, Healty paws, ogromno jih zagotovo pa to ni frieskias, pedigre, chappy, hills, eukunuba, tudi nutra gold, nutro choice in nutra nugets ne, hrane iz lidla, hoferja itd. Seveda pa vsaka hrana paše enemu psu drugim pač ne.

Naše mačke že celo življenje hranimo večinoma s Hillsom, občasno z Iamsom (Eucanuba) in Royal Caninom. In sploh niso slabe vrste hrane, zato prosim vvvii ne jih metat v isti koš koš kot hrane iz supermarketov, muellerja, lidla itd.
Stare so prb 9, 10 in 11 (ali je že več? – tole smo dobili že kot mlado odraslo muco) in niso nikoli imele nobenih zdravstvenih težav, imajo lepo in zdravo dlako, so še energične in živahne.

Hrano za živali kupujte v zoo trgovinah ali pri veterinarju. Nikakor ne v supermarketih!!!
Lahko se posvetujete tudi z veterinarjem in vam on svetuje. Poleg tega lahko za živali tudi sami pripravite doma obrok (če imate čas), ampak naj bo obrok pripravljen tako kot je treba, da pokrije vse prehranske potrebe in ne pa skupaj spacani makaroni in en kos mesa!
LP

Glede Hillsa in Royal Canina bi se pridružila tvojemu mnenju. No vsaj kar se mojih mačk tiče sem probala že vso hrano ki obstaja. Seveda govorim o kvalitetni hrani, pa sem se vedno znova morala vračat nazaj na Royal Canin in Hills, ker jim to najbolj odgovarja. Moje so stare v razponu 3 do 13 + let, nikoli nobenih problemov. Tudi vse začasnike, ki so imeli hude zdravstvene težave sem “gor spravla” s RC in Hillsom.

Moja mačka pa nikoli ni jedla ne konzerv, ne briketov. V glavnem je jedla vranice, želodčke, jetrca… kuhano ali surovo. Nikoli ni imela nobenih težav, vedno zdrava, dočakala pa je točno 18 let.

Ne hranite živali s hrano iz konzerv, posebno teh poceni iz marketov. Hranite živali s surovo hrano-to so ostanki mesa, kupite jih pri mesarju. Vmes naribajte korenček-je proti glistam. Naša psička je dobila tako alergijo, kot jo opisuje Pasionka. Odkar jo hranimo s surovo hrano s korenčkom, dodajamo sir, jogurt, kislo mleko….je psička zdrava ! Stara je 15 let. Pred časom je tu JOZZE napisal dober jedilnik za pse, priporočal je prav surovo meso in kosti, kislo mleko, koren..Jozze javi se in napiši še kaj o prehrani, prosim in hvala.

to je res, poceni hrana v konzervah ali briketi iz supermarketov je zanič za živali

Kakšno pa je vaše mnenje o hrani trainer? Moja psička jo ima rada.

trainer je dokaj vredu hrana pa še poceni je, to ni hrana iz supermarketa.

Najdražja hrana ni vedno najbolj kakovostna. Preberite si kake tuje forume ali strani za osveščanje, ponavadi prebereš stvari, ki so pri nas znanstvena fantastika.
Nutra gold briketi so zelo ok, jih majo moje mačke najraje, kar se pa hillsa tiče bom pa tkole rekla – preberite si malo po tujih straneh, vsepovsod bo pisalo, kaj je hills…samo zato ker ga prodajajo pri vetu, še ne pomeni, da je ok.
Tačka kar si napisala – super hraniš svojo muco. Oziroma si jo hranila. Imam enega muca ki povoha ne briketov, samo meso (surovo). To je najboljše.

Pred kratkim sem dobila muco, ki je mešanka s perzijko in ima malo potlačen nosek. Trenutno je brikete Sanabelle, ampak so tako majhni, da jih golta kar cele. Je to škodljivo? Poleg tega ji stalno padajo iz gobčka, ne vem zakaj se to dogaja. Ali je treba kupiti tiste brikete, ki so za velike mačke?

New Report

Close