Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina nadležni martinčiki-kako jih odgnati

nadležni martinčiki-kako jih odgnati

Martinčkli so postali naša dnevna mora. Prihajajo v hišo in tudi okrog jih je ogromno. Kako se jih rešiti?(imamo majhnega otroka ki se jih zelo boli, pa tudi sicer nam niso dobrodošli) Hvala

Pozidne kuščarice in ne martinčki.
Otrok se jih boji, ker imate VI negativen odnos.

Mogoče lahko tu pomagajo s kakšnim martinčkom prijaznim nasvetom.

DRUŠTVO LJUBITELJEV EKSOTIČNIH ŽIVALI

Email naslov: [email protected], [email protected]

Meni so prav ljubki.

Da ni to spet Oracena v ne-vem-kateri-že izvedbi?

moj brat je ujel še čisto majhnega manjšega od prstaneca a nevem kaj pije in kaj je potrebno saj bi ga obdržali

Samo res, martinčki so prav ljubke živalce in noben normalen otrok se jih ne boji! Razen če vidi mamo, kako zažene vik in krik, ko ga zagleda in mogoče spleže še na mizo! Nemogoči ste!

Samo res, martinčki so prav ljubke živalce in noben otrok se jih ne boji, če imajo pravi vzor! Če vidi mamo, kako zažene vik in krik, ko ga zagleda in mogoče spleže še na mizo! Nemogoči ste![/quote]

Ja, če pomislim na moja otroka, ki jih z veseljem opazujeta, lovita muhe in potem še martinčke, da jih hranita … Tudi kobilice so poslastica … Skratka luškani in neškodljivi! Prej koristni, ker če jih iztrebite, boste imeli pa mrčes (tudi pajke) Huuuu, huuuu 🙂

Skratka, starši, obvaldajte se in otroka raje navajajte, da tele male in ljubke plazilce opazujejo. Ful so luškani, ko dihajo in se rahlo napihujejo ob straneh. Pa vidi se, kako jim srček bije.

Enkat smo bili v Kornatih na nekem majhnem samotnem otočku in jih je bilo za celo hordo. Očitno so bili žejni, ker so lizali celo jogurtove lončke, ostanke sadja, da ne govorim, kako so navalili na svežo vodo. Bilo jih he pa toliko, da je bilo meni neprijetno, ker so šli tudi kar čez noge in roke. Skratka vse pouprek. Ampak otroka sta bila pa ful navdušena in razdelila naše celodnevne zaloge vode 🙂

No, navadite otroka, da uživa v teh rečeh. Menda se lahko toliko nadzorujete? A sploh veste, kakšen blagor je to, da imate okoli hiše toliko zanimivega? Blokovski otroci tega ne vidijo, če jih z namenom ne pelješ nekam, da lahko opazujejo naravo.

Martinčki niso bav bav, niso strupeni, niso napadalni, so neškodljivi, kvečjemu koristni, zraven tega pa tudi plašni in se takoj umaknejo, če so ti na poti.

Uživajte ob opazovanju in ne jih zastrupljat. Ježek na vrtu bi pa zmanjšal populacijo …

Prijateljicina hcerka z najvecjim veseljem zvecer opazuje netopirje, ki spijo na njihovi terasi, z lupo raziskuje mravlje, cebelam pravi, da so male kosmatinke, nezno pobira polzke in jih nosi cez cesto, obozuje zabe in slepce. Vsi otroci v njeni skupini v vrtcu so v enem letu zaradi nje izoblikovali pozitiven odnos do vse “mrgolazni”, ceprav so bili na zacetku vsi trdi. Zame je tamala zakon in upam, da je taksnih otrok, ki jih starsi tako pozitivno vzgajajo se vec! Pohvala vsem starsem, ki mogoce kljub svojemu strahu, le tega ne prenasajo na otroke.

Se popolnima strinjam z vsem!
Pri meni je tako:Oči ima res velik odnos do živali.Pustil mi je vse:)
Ko sem prijel slepca mi ni relkel naj ga spustim, temveč mi je rekel”uuauu slepca si našel,lepoo”-in zdaj sem mu zeloo hvaležen saj imam res enkratno razvit odnos do vsega kar “leze in gre”:)

čista različica pa je moja mami.ona v otroštvu ni razvila tega odnosa do živali.
Toda ker mi želi vse dobro, tega “neodnosa” do živalih ni prenesla name.

tako, da starši:PUSTITE OTROKOM NAJ SPOZNAJO ŽIVALI,KER VERJEMITE…ČE IMAJO OTROCI ZELO LEP ODNOS DO ŽIVALI, POTEM IMAJO ZELO LEP ODNOS DO VSEH!

Na internetu sem celo bral o vzgoji otrok s pomočjo živali…probajte najti takšno stran in si preberite.

Se splača:)

lp Anže:)

Pozidne kuščarice so zelo koristne in totalno neškodljive živalce.
Če pred otrokom kažeš paniko in vpitje, je za pričakovati da bo imel otrok podoben način…

Zakaj pa ti vlečeš stare teme iz naftalina? Avtorica, ki je pred 11 leti tukaj pisala, verjetno sploh ne bere več foruma. Daj poglej naslednjič datum, preden pišeš.

hej,martincki so kul 2021

 

New Report

Close