Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Pasje šole za mlade kužke

Pasje šole za mlade kužke

Pozdravljeni!
Brala sem spodnjo temo o mladem labradorcu, pa me je spodbudilo.
Tudi mi ta vikend dobimo malega psička, pa me zanimajo dobre pasje šole za mladičke (osnovna poslušnost in te zadeve), ker želimo imeti lepo vzgojenega kužka. Kje v Ljubljani so pasje šole, katero priporočate, koliko kaj stanejo, kako dolgo trajajo? Prosim za čimveč informacij!
Hvala vsem, ki si boste vzeli čas!

Če si boš vzela dovolj časa za kužka in če boš dovolj dosledna (malo poglej v knjige, ki govorijo o vaši pasmi psa) pa si ga lahko vzgojiš sama. Na žalost pa brez dela ne bo šlo.

Jaz ti vseeno priporočam pasjo šolo, kjer te lepo podučijo z vajami. Vzemi v zakup, da je potrebno v psa tudi nekaj vložiti in ta naložba je sigurno najboljša. Mi hodimo na vse možne tečaj že kar nekaj časa (sedaj smo na beri: reli agilitiju) in nam resnično ni žal, pa še hči se je poleg psa navadila reda.
Jaz iz svojih izkušenj priporočam pasjo šolo na Brdu – Kinološko društvo Ljubljana, so prijazni, dobiš ogromno nasvetov, …

lp

pred dvema letoma smo bili na istem, torej, ker smo želeli imeti kužka in z njim veliko veselja in seveda z njim imeti vse, postal je naš družinski član, smo se še predno smo ga dobili, odločili zanj, pozanimali vse o tej pasmi, vzgoji, internet je super atvr, le odtipkaj pasmo in dobiš vse, nato pa v knjižnico, knjiga psi za telebane ali nekaj takega je tudi super, nato dobis veliko informacij pri vzreditelju, kjer boste kuzka kupili, z njim si itak na vezi in nato se vzgoja doma zacne od prvega dne i8n sledi pasja šola, mi smo izbrali kar v svojem mestu, članarina na leto ni draga in trajalo je nekje nekaj mesecev do izpita in nato še naslednje leto, da je opravil se e tecaj za vecje kuzke in ej, naucil se je toliko, ker smo tudi doma delali z njim. najvec pa je odvisno od vas samih, vzeti si boste morali na zacetku ogromno casa, ce boste zeleli da bo pes kmalu cist in vzgojen, socializiran. Imeti psa ni hec, sploh vzgojiti mladicka v pravega psa, na zacetku ne delaš drugo kot nosiš ven in notri, ker lula in kaka po vsaki hrani, pijači, vodo pa mora imeti nenehno na razpolago, torej noro je ja, pa mine in se zdrži, samo pogledaš tisto malo kepco in ti ni težko ga zopet nesti ven, čeprav sta bila malo prej;)). če si ne boste vzeli časa zanj, je bolje, da kužka nimate, ker vam bo le v nadlego in slabo voljo, vse bo pokakano, polulalno, zgriženo, cviljenje … Hudo je sploh, če mora biti pes že na začetku po 8 in več ur sam..potem mu morate ograditi plac, kjer bo ta čas, omejiti prostor, ma vzemite si knjige iz knjiznice, lepo pise vse tam..srečno in veliko veselja z novim članom ki prihaja*-*!

Za ljubljanske pasje šole ne vem, vendar boš to info že našla, stane za celo leto 125€ – to je za izpit A, vendar šola traja celo leto oz. 10 mesecev po 2-3x na teden, izpit se je delal v juniju. Tako je bilo pri nas, pa nismo iz LJ.
Tako da ti predlagam, razen če nimaš kam s časom, da počakaš prvo leto in potem vpišeš 1letnega kužka v pasjo šolo. Itak bo to prvo leto fullll dela z osnovnimi ukazi in tudi če gre v šolo, moraš vadit še doma, drugače učinka ni, ker so psički tako zelo otročji, da te večinoma osmešijo, potem te pa ne jemljejo resno.
No, to je najbrž odvisno tudi od pasme, naša bo glede na karakter pasme hudo otročja še ene 7 let.
Pa veliko veselja z novim članom.

kd Ljubljana, na brdu, pošiči na internetu njihovo spletno stran. Mi smo našega šolali tam in inštruktorji so fenomenalni (za moje pojme), sedaj ga tam učimo za reševalca.

V Ljubljani je kar nekaj šol, samo so pa tečaji tudi polni že in so se že začeli.
Jaz priporočam KD Krim, vendar sta obe skupini male šole že polni. Dobra je tudi Agility Ilirija. Slišala sem tudi pohvale za malo šolo v KD Ljubljana, medtem ko sem za tečaje osnovnega šolanja slišala precej kritik.
Vsekakor pa pojdite v malo šolo, da se kuža navadi tudi na druge pse, druge pasme, predvsem pa da se vi naučite pravilno ravnati z njim. Res se da marsikaj izvedeti tudi v knjigah, ampak teorija je eno praksa pa drugo. V šoli vas bodo tudi opozorili na napake, ki jih delate, pa jih sami morda niti ne opazite.

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/922750.png[/img][/url][url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/av487735.jpg[/img][/url]

NKJHKGBJK

Živjo!

Mene pa zanima katera je dobra pasja šola na Gorenjskem, predvsem v okolici Kranja? Koliko časa traja mala šola?

Hvala že vnaprej za odgovore.

Lp

oprostite, ali kdo morda ve koliko povprečno stane šolanjee psa

Pozdravljeni!
Zanima me, kje je v bližini Fužin kakšna pasja šola?

Če kdo išče primerno pasjo šolo v Ljubljani, priporočam Elison. Zdi se mi koristno, ker ne delajo na poligonu, ampak na lokacijah, kjer se lastniki redno sprehajamo.

Agility Ilirija je super!
Nas pes je po 1. in 2. stopnji zelo lepo vzgojen kuza, imamo 100% odpoklic, lepo hodi poleg, ne vlece, poleg hodi tudi brez vrvice ne glede na to koliko psov in ostalih motecih dejavnikov je v okolici, lezi na prostoru med tem ko ljudje jemo…
Agility Ilirija je nam pomagala vzgojiti mladica v cudovitega odraslega psa, ki gre lahko povsod z nami in vedno dobimo komentarje kako pridnega psa imamo…
100% priporocam 🙂

New Report

Close