Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Pesek za mačje stranišče

Pesek za mačje stranišče

Zanima me, če kdo ve, kateri pesek za mačje stranišče je najboljši? Jst sem mela najprej navadnega, zdej mam takega kristalnega, ampak še vedno smrdi, tudi, ko odstranim mačje “pridelke”… Kaj uporabljate vi?

ojla,

Tudi jest sem najprej uporabljala tistega kristalnega, ki je svinjsko drag in še čisto neuporaben, kar sem ugotovila, ko sem po enem tednu pucala mačji Wc,…. Bilo je…. ogabno, mislim, da sem vsaj 2x bruhala zraven…
na dnu se je naredila taka lepa smrdeča rumena brozga.

Zdaj kupujem takega, ki dela grudice in se res obnese, poleg tega da je cenejši tudi ne smrdi, če redno odstranjuješ grudice..

lp

Tea

Catsan je sicer drag, ampak meni se je splačal, ker je naredil velike kepe, ne pa majhnih grudic, ki jih potem komaj ven pobiraš.
T.

Kere znamke pa je ta pesek? Ja, tale kristalni sem tud jst mislila, da bo ful kul, k je dražji ampak enako kot pri tebi tudi meni ni glih fajn ga pucat…in sploh ne zdrži 4 tedne, kakor piše ampak maksimalno 2!!!

Koliko časa pa zdrži ena pakunga?

Uporabljam Magic Clean (belo modri kristalčki) in sem z njim zelo, zelo zadovoljna. Pri nas zdrži 4 tedne ob rednem čiščenju, kar pomeni sprotno odstranjevanje kakcev in pa nekajkrat dnevno (vsakič, ko gre muc lulat) z lopatko premešat ves pesek, da se na dnu ne nabira urin. Potem sigurno ne smrdi.

Pred tem sem uporabljala več vrst peska, pa z nobenim nisem bila preveč zadovoljna. Še najbolje se je obnesel tisti v roza vrečkah, mislim, da je od Vitacrafta, pakiran po 2 kg. Je pa zelo droben in lepo dela grude. Moja prejšnja muca, ga je uporabljala 16 let brez problema. Ga je pa šlo veliko. 2 vrečki za napolnit WC in nato še ene dve ali tri vrečke za dosipavanje. Pri rednem čiščenju je ta količina zadostovala za mesec dni. Finančni zalogaj je bil večji od sedanjega. Smrdelo pa ni nikoli.

Ko pa smo že pri mačjem WC, imam pa še jaz eno vprašanje. S čim čistite in razkužujete posodo. Jaz uporabljam zelo nevtralen šampon (zaradi vonja, ker muc ne prenese dišav), ampak mislim, da bi bilo posodo dobro tudi vsake toliko razkužit. Včasih sem uporabljala nek sprej za razkuževanje (dobil se je v Italiji), zdaj pa tega že nekaj časa ni več mogoče dobiti. Torej, kako drugi rešujete ta problem??

Lp

Julija

Jaz stranišče umijem kar z detergentom za posodo- če je dober za krožnike, je po moje tud za stranišče. Muc se ne pritožuje, je pa pri čiščenju vedno budno prisoten in ga zanima vse, kar se z njegovim straniščem dogaja…
Jaz pa z Magic cleanom nisem zadovoljna…kaj vem, kar nekak ne zdrži več kakor 2 tedna…
To je pa moj Mali, pravi cartavček…

Ups, mi ni primlo priponk…so baje prevelike

Amilam, mogoče imaš preveliko posodo in premalo peska. To je lahko razlog, da ti pesek ne zdrži dlje. Jaz resnično nimam problemov z vonjavami in ostalimi neprijetnostmi.

Evo, pa še moj mačkon. Upam, da mi uspe prilimati slikico.

lp

Julija

Jaz imam za naše 4 dva wc-ja in 2tipa peska.
Za damici ima magic clean (silikagel – “kristalčki”) – pri meni se odlično obnese, vendar pa vsakič pri čiščenju z lopatko odstranim tudi kar se da urina, ostalo pa premešam.
Gospodiča pa imata pesek, ki dela grudice, ker je bil najmlajšemu slikagel pregrob.

Jst uporabljam za mojega mucka Magic Clean in sem z njim zelo zadovoljna. Ga ne bi zamenjala za nič na svetu. Jst ga mojmu mucku zamenjam vsaka dva tedna, redno odstranjujem kakce in pesek večkrat premešam, tako da se nikoli ne naredi nobena kepa od lulanja na dnu ali kaj podobnega, smrdi pa tudi popolnoma nič.

priporočam

Hvala, mislim, da bom res probala ta biosand!

amilami, pa sporoci, kako se je obnesel!

Najboljši je BIO Plus, iztrebki se naredijo v kepico, ne smrdi in z lahkoto jih pobereš iz mačjega stranišča z lopatko, ker se iztrebek popolnoma osuši.
Pesek izgleda kot navaden, le ob stiku z vodo postane “sluzast”, kar pomeni, da nase veže vodo.
Prodajajo ga v 10 kg vrečah (embalaža je zelene barve in en tigrast muc je naslikan gor), nimaš kaj zgrešit:))

Jaz pa uporabljam pesek Pat Plus in sem z njim zelo zadovoljna. Je kar droben, grudice se ful lepo delajo, smrad pa zelo učinkovito odpravljen. V bistvu prav lepo diši – tako po pudru. 7 kg vrečka mi zdrži zagotovo en mesec (pri vsakodnevnem čiščenju wc-ja) ali pa še celo več. Ga ne zamenjam za prav nič.

Pri nas uporabljamo namesto mačjega stranišča LitterKwitter. Od začetka nam je bila zadeva malce čudna vendar ko smo dobro vse prebrali smo ugotovili da je zadeva super in da deluje.
Malce smo se še razgledali po youtubu in z veseljem ugotovili da če deluje na tisočih mačkih bo pa še na našem Tomiju.
In res… po 2 tednih smo vriskali in slikali našega Tomija ko kaka v WC. Nobenega smradu več! Da ne omenjam bakterij, ki jih maček raznaša okoli ko takole koplje po svojem WCju.
Če koga zanima naslov: LitterKwitter – naslov strani
Toplo priporočam!

Vesna

Vesna – JasminaK – BrankaH, a ti prodajaš te litterdrek zadeve? Nehaj delat reklamo vsakič z drugim imenom

Wc macji se preprosto opere, detergent Ali Sampon in gobica.. . Po pranju pa osebno razkuzim z alkoholnim kisom in pustim, da se posusi. Potem dam pesek.

New Report

Close