Najdi forum

Siamska bojna ribica

Pozdrav!

En teden nazaj sem kupila siamsko bojna ribico. Riba je živahna, igriva, le en problem je, ker noče jesti. Od takrat ko jo imam hrano samo gleda, poje pa nič.
Kaj naj storim?
Bojim se da mi pogine zaradi tega ker ne je!!!

Hvala!

Imela sem dve siamski ribici, ki sta živeli okoli pol leta, njihova življ. doba je zelo kratka, prav tako sta n ehali jesti, in plavuti sta držali zelo ob telesu in ne bohotno kot prej. Vprašanje koliko je bila stara vaša ribica že prej. Ko sem gledala kakšno smrt sta imeli ti dve ribici, hirali sta okoli 1 tedna si bojnih ribic nisem več želela pa še tako kratko življenje po vrhu. Srečno!

Kaj? A samo pol leta imajo življensko dobo?
Groza, meni je že sedaj hudo, ko jo gledam, ko noče nič jesti, potem pa da mi še pogine! Pa tako je lepa 🙁
Ravno k srcu mi je prirasla…

Jo imas v bucki? lp

Živijo približno 3-4 leta. Upam, da imaš dovolj velik akvarij, urejeno filtracijo, gretje in ostalo (rastline…).
Lahko, da je bolna, saj po trgovinah pogostokrat (skoraj vedno) prodajajo bolne ribice. Če imaš željo po ribah, in akvaristiki nasploh, pojdi na akvazin, kjer se boš dodatno izobrazila, tako, da boš ribici omogočila čim lepše življenje.
Ribe pa kupuj pri gojiteljih, in ne v trgovinah!!!!!

________________________________________________________ <http://matjer.moj-album.com/>

Jaz ne vem koliko časa živijo, tako so rekli, da okoli pol leta, zdaj odvisno koliko let stare dobiš, kupila sem jih pri gojitelju. Ne bi vedela več o teh ribicah.

Tu imate podatke o življenskih dobah rib

________________________________________________________ <http://matjer.moj-album.com/>

Ne, imam jo v akvariju, dovolj velikem in na splošno vse ok poskrbljeno. Saj živahna je, to nimam kaj reči, samo jesti noče nič. Nimam občutka, da bi bilo kaj narobe z njo, zato nimam pojma zakaj ne bi hotla jesti.

S cim jo hranis, koliko L akvarij, pretok vode (koliko L na uro; a je ful mocan tok ali bolj svoh), rastline, skrivalisca, temperatura vode, vrednost nitratov, druzba drugih rib-katere?

rad imam bojne ladje, če so na njih tudi ženske z ribami… če veš kaj mislim. ribe so kul… če veš kaj mislim. ĐE SU RIBE, AAAAAA?

a veš kaj?to se je tut men dogajal, po nekaj dnevih se je pa okorajžla, pa je začela sama od sebe jest.če jo maš pa že dolg cajta, pa še neočwe papat maš pa mogoče narobišno hrano.futrat jo morš v kosmičasti hrani , po dva lističa na dan.ja, pa futrat jo tut morš sam 1 nadan.

ribi je zlo dobr namontirat ogledalo, ker se gleda noter.res, iz lastnih izkušenj vem.dejte ogledalo h siamski, pa boste vidl kk se bo šopirla.

Da ne bi res kdo kakšnega ogledala dajal v akvarij. Šopiri se, ker misli, da je druga riba, siamske bojne ribice se pobijejo med seboj, če sta dva samčka in res ni potrebe, da bi jo spravljali v stres z ogledalo, ker bi mislila, da jo druga riba ogroža.

Akvaristika in motorji...dva čudovita hobija.

Js mam siamca pa ma zelo pogrižene plavuti.Če mi lahko kdo pomaga prosim za pomoč.HVALA

Kdo pa mu jih grize?

Povej katere ribe vse imaš v akvariju

Akvaristika in motorji...dva čudovita hobija.

Pozdravljeni!
Nekaj osnovnih napak.
Ni res da siamske bojne ribice živijo samo pol leta!!
Življenska doba v dobrih življenski pogojih 4-5 let. V majhnih bučkah, nepravilno oskrbo in opremo pa živijo 2-3 leti!
Možnosti za hitro smrt vaših SBR so:
-kupili ste že staro ribico(to se v trgovinah z malimi živalmi dostikrat zgodi)
-bila je bolna
-imela je premalo bivališče
-imela je neprimerno prehrano!

Pravilno o SBR:
SBR živijo zelo dolgo(za ribice seveda), potrebujejo pa pravilno bivališče, nego in prehrano za dolgo življenje in lep(prekrasen) izgled!
Ni jih dobro mešat z drugimi ribami(predvsem s tistimi ki imajo tudi pisane, lepe plavuti) vsaj samčkov ne(tudi samice se lahko hudo zravsajo med sabo)!
Za prehrano pa potrebujejo:
-artemija,
-ličinke komarjev,
-vodni rakci…

Pozdrav!
Če vas kaj zanima o SBR si preberite “odgovor” od *siamska bojna ribica(SBR)*.
Ker tisto kaj vam povejo v trgovinah z malimi živalmi ne drži! Ker so ljudje, ki tam delajo PRODAJALCI ne pa BIOLOGI!!!
Čeprav vsi mislite da bi oni to mogli vedet ker tam delajo! To ni res!!!
Oni so prodajalci in njihova naloga je prodati izdelke ne pa poučevati ljudi o izdelkih! Rekli bojo vse samo da prodajo!
Verjemite mi, ker sem šel zadnjič v trgovino z živalmi in vprašal ali lahko kupim dve vrsti rib za v enem akvariju(če lahko živita skupaj)? Prodajalka veselo rekla JA! Pridem domov in so se že v vrečki steple ko sem dal v akvari preostale pa čez en teden ni blo več ribic!
Kaj se je zgodilo:
-pobile so se ker nesmejo živet skupaj(to sem izvedel na forumu o akvaristiki)!
O groza! Zato ne verjet prodajalcem ker delajo v dobro trgovine ne pa uporabnikov njihovih izdelkov! Zato raje uporabljajte podatki ki vam jih povejo strokovnjaki!
LP

A sta lahko v akvariju skupi bojna in zlata ribica?

kupila sem bonjno ribico ampak mislim da je preveč osamljena. Pred kratkim sem ji kupila prijateljčka pa je poginil ker ni mogel iz školjke. Zanima me kako ugotoviš spol.

New Report

Close