Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina kam po pritlikavega kunca

kam po pritlikavega kunca

Radi bi pritlikavega kunca. Na internetu ima zelo lepo urejene strani neki rejec iz Škofje loke. Je nakup pri njem dobra odločitev? Oziroma ali kdo pozna solidnega rejca iz LJ oziroma okolice?
Pa še to – kunec bo v stanovanju, zunaj bo imel “pašnik”. Večino časa bo lahko prosto tekal po stanovanju. Ima kdo kunca ves čas spuščenega, tudi čez noč in ima zanj urejen samo kotiček za spanje? Koliko veliko kletko potrebuje in kje imajo normalne cene (ne bi kakšne fensi za 20.000)?

LP in hvala.

Jaz ima zekota vedno spuščenega. Kletko ima samo za lulanje in seno :)) Odstranila sem mu pa vse kable ter kovtre iz postleje, ker mi je začel grsti prevleke! Grrr….. Pa paziti moram, kaj vse imam na mizi, ker mi je začel skakat na mizo. Dobila sem ga pa pri enemu rejcu, ki jih goji za zakol, zato tudi ni pritlikavi ampak ima kar nekaj kg.

Lp jana

Ah ,… kaj bi imel zajce…. daj morske prašičke vzami … ti jih jaz podarim! Imam štiri: mamo, ata in bratca pa sestrico. Res … full so luškani. Pa še zastonj ti jih dam.! Če se odločiš za vse ti dam še kletko…..

Naš je bil stalno spuščen v stanovanju, imel je le jedilni kot in WC. Oboje obvladal perfektno. Nujno pa odstrani oziroma zaščiti vse kable, sicer ne bodo dolgo zdržali.

LP, Maša

Naš pa ima kletko odprto, če mu zapremo vratca se mu strga in hoče zrušiti celo steno. Ven pa gre samo ponoči, na stranišče pa se vrne v kletko.

Tudi moj je stalno spuščen. Kunci se kmalu navadijo kakati na enem mestu, moj tudi leži (počiva) na stalnem mestu. Moj taca za mano vsepovsod, zato ga moram, kadar nisva v moji sobi (ki je primerno zaščitena proti njegovim ostrim zobem), imeti stalno pod nadzorom. Ko je bil še bolj mali (zdaj ga imam že 6. leto) je vedno hodil z menoj na WC. Enkrat ko sem jaz sedela na WC-ju in opravljala svoje, se je on splazil za pralni stroj in pregrizel cev, po kateri v stroj doteka / odteka voda. Stroj je ravno pral, zato mi ni bilo takoj jasno, odkod kar naenkrat poplava, jaz pa sem še sedela na školjki in preden sem odreagirala, je preteklo kar nekaj časa. Miloša (kunca) je zmočilo po tačkah in trebuhu in sem ga morala skopati (zaradi vode od pralnega praška), je pa tako gledal, kot da bi vedel, da je nekaj napravil narobe. Mami je znorela, ko je videla toliko vode po tleh. Seveda sem vse počistila jaz, z Milošem pa ne grem nikoli več na WC. Sicer pa če ima kunec na voljo dovolj stvari za gristi, potem ni nevarnosti, da bi ti kaj uničil. Čeprav zaščiti pa v vsakem primeru, da ne bo potem prepozno. Moj je rvno v soboto pričel menjati dlako in zdaj se vsak dan češeva in sesava. Če bo kunec stalno v kletki, naj bo ta dovolj velika, da se bo lahko gibal (tekal, skakal, prekuceval), če pa bo spuščen in bo rabil kletko le za WC in miren kotiček (kadar se mu zahoče), pa ni nujno, da je prevelika. Jaz sem svojo dvakrat menjala za novo v trgovini, to zdajšnjo pa sem mu naredila sama (iz lesa) in mu je še bolj zanimiva kot tiste plastične, ki jih dobiš v trgovinah. Drugače pa moj ljubi mojo posteljo, kjer dela prave umetniške salte, skače z nje dol, pa potem gor…

Pozdrav!
Sem mama z 2 otrokoma starejša mi že celo leto tečnari za kunca hočemo malega ne velikega
tudi srednji bo ok.Hočemo fantka ps imamo tudi psa ,ki je star 2 leti.Kunca hočemo kupiti pri kakšnem rejcu prebrala sem da v mr.petu ni dober kupiti kunca.Ali morda vi veste kje kupiti srednjega kradkodlakega kunca ali majhnega kradkodlakega kunca ? saj si ga starejša hčerka zelo želi. Imam pa še eno vprašanje kam dati kunca ko greš na morje?
lp Luna

Kam dati žival ko gremo na morje? Ja, 2. možnosti sta. Ali vzamete žival s seboj na dopust. Ali pa prosite sorodnika/ prijatelja, ki bo v času vaše odsotnosti hranil in čistil kletko vašemu kuncu ter mu dnevno zamenjal vodo in seno.

Imate dovolj denarja za vzdrževanje? Kunec na mesec stane okrog 60-100 eur z najnujnejšimi stvarmi.
V Mr. Petu živali NE PRODAJAJO. Verjetno ste mislili druge trgovine, je pa prav, da jih tam ne kupite, ker so živali vprašljive. Pogosto imajo kunce skupaj z morskimi prašički, kar pa ni dobro z več vidikov, poleg bolezenskih

Pokličite v društvo gojiteljev malih živali in vprašajte za kontakt rejcev hišnih kuncev. Kontakt društva najdete na strani: Vaš link

Dan!
smo ga že nabavl v mr.petu

Ja sigurno. Mr Pet NE PRODAJA NOBENIH ŽIVALI. Lagati javno na forumu pa res ni lepo.

Pasja prehrana !
v BTC

Pa ne v Mr. Petu. Mr. Pet NE PRODAJA živali.

Jih pa prodajajo druge trgovine. Ne zavajaj z napačnimi pdatki. če ne veš, kako se trgovina imenuje, ne pisati kar enega imena.

Tudi v BTC je trgovina, ki prodaja živali, ampak ne Mr. Pet.

New Report

Close