Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Pasemska mačka – BALIJKA

Pasemska mačka – BALIJKA

Lep pozdrav…

Zanima me, kje v SLO bi lahko dobil mladička Balijko???

Gre za dolgodlako obliko siamske mačke – krem (bež) barve telo in tjuljnje rjava po gobčku, ušesih, tačkah,…

V primeru, da pa kdo ve, na kaj je pri tej pasmi treba pazit in podobno… so pa tud vse informacije dobrodošle.

Žal nikjer v Sloveniji.
Nakup torej sledi v tujini. Če je želja po balijki hudo močna, me lahko kontaktiraš privat in ti pošljem naslov od vzreditelja v Italiji.
Na kaj je potrebno paziti? Kot vedno pri izbiri pasemske muce:
– na zdravstveno stanje (mladiča in prednikov)
– da je muca pravilno registrirana (originalni dokumenti),
– da se opravi prenos lastništva iz vzreditelja na novega lastnika
– in seveda povedati je treba vzreditelju kakšno kvaliteto muce si želiš (razstavno, vzrejno ali domačega ljubljenčka)

Dober, etični vzreditelj bo takoj povedal o kvaliteti in morebitnih problemih.
Ne-etičen – tega ne bo storil nikoli.
O balijki (balinese) pa link:

Simona

Kje naj kupim sibirsko mačko?

Kaj ima balijka s sibirko?

Odgovor na vprašanje: pri vzrediteljih sibirk 🙂

Resno pa takole: v Google odtipkaj ” siberian cats cattery ” – veliko bo rezultatov.
Lahko pa počakaš na razstavo mačk v Ljubljani (23/24. marca) in tam poiščeš vzreditelje.

[url=Http://www.musicat.cc]SI*MuSiCat - Silver/Golden Persian Cats [/url] [url=http://www.fd-ljubljana.si]Felinološko društvo Ljubljana[/url]

Pozdravljena Simona,
Kako te lahko kontaktiram ?
Zanima me nakup balijske muce za hišnega ljubljenčka.

Lep pozdrav

Simon

Simona balijk NI vzrejala. Poznala pa je svojčas mačje vzreditelje in vodila je slovensko rodovno knjigo za mačke. Verjetno še vedno spremlja mačjo sceno, vendar ni več tako aktivna.

Na internetu najdeš sledeče podatke:

Facebook profil (je prava): Vaš link
02 613 19 42
040 513 292
[email protected]

New Report

Close