Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Spletna revija za ljubitelje zivali

Spletna revija za ljubitelje zivali

Ste opazili http://www.zivalskivrt.si ??? Imajo brezplacne clanke in nasvete

fina stran, pa še zastonj članki

Kljub vsemu je potrebno brati pazljivo in ne verjeti vsemu na prvo. Ogromno nasvetov, žal nekaj tudi neprimernih ali zavajajočih. Torej berite z veseljem, ampak premišljeno.

Prvi trenutno trije najbolj izpostavljeni posti:

Žalosten pes: psi ne občutijo žalosti, hvaležnosti ali maščevanja kot si mi predstavljamo. Pes, ki izgleda žalostno ali depresivno, ni čustven, ampak samo pomeni, da njegove potrebe niso zadovoljene ali pa ga kaj boli in je bolan.
Hvaležnost ni neko veselje v zahvalo, ampak gre za čisti oportunizem, izraz “navdušenosti” pa pes uporablja, ker se je naučil, da bo dobil pozornost in nagrado z naše strani.

Pes, ki zavoha covid-19: zaenkrat poteka neko poskusno treniranje. Virus se od drugih virusov ne razlikuje, ampak gre za to, da pes zavoha “bolnega” človeka. Pri raku je to drugače kot pri virusih. Da pa bi pes izvohal samo en virus in ločil gripo od korone je skoraj neverjetno.
! V istem članku omenjajo, da naj bi bil na Kitajskem potrjen primer psa, ki je zbolel s COVID-19. To je posplošeno rečeno in zelo zavajajoče, saj ne gre za to. Na psu so našli polvzorce genetskega materiala, ki bi tja lahko zašel zaradi kašljanja bolnega lastnika. Pes NI BIL BOLAN in NI POTRJEN za covid-19, saj tega virusa v njem ni.

Še enkrat, je veliko dobrih nasvetov, ampak žal napisano premalo strokovno, da bi bilo vsemu verjeti oz. lahko povzroči napačno predstavo o živalih pri “laičnih” lastnikih.

dobro analiziras clanke … meni je stran kar vsec, tako za sprostitev pa kaksen lusten nasvet. za vse strokovno pa so na voljo veterinarji in podobne osebe. saj ne bom zdravil svoje macke na podlagi nekega clanka. mi je pa vsec da so izpostavljene tudi redke bolezni

joooj pa eni se lovite na vsako pikico … meni je pa revijica zanimiva saj so zastonj clanki pa pise veliko zanimivosti

men je delno usec saj imam le psicka in me macji clanki ne zanimajo

xxx

Pasja prehrana ti se pa na vsakem forumu vtikaš in pametuješ … spomnem se ko si podpirala da reveži mučijo živali s poceni hrano

Na katerem forumu pa še poleg tega? (Čisto zares me zanima) Namreč samo tukaj sodelujem, pa kakih 10 postov sem napisala na starševskem.
Vtikam se v teme o živalih (z nekaj izjemami neživalskih tem, ki bi jih lahko na prste ene roke preštela). To pa zato, ker tudi sicer delam z živali in ker vem, da mnogi napačni nasveti laikov prinašajo katastrofalne posledice lastnikom in njihovim živalim v reali.
Prosila bi te tudi za link do teme, kjer sem svetovala naj reveži hranijo živali s poceni hrano. Zagovarjam namreč nekaj čisto drugega. Nikogar pa ne prepričujem, če nekdo 200% verjame v svoj prav, da je poceni hrana dobra. Za mene ni.
Je šlo morda za eno gospo, ki je rekla, da je izgubila službo in da nekaj časa ne bo šlo drugače? Pa tudi tisti gospe sem svetovala, kako lahko iz “človeške” hrane pravilno pripravi obrok za psa.
Tako da poceni hrano sigurno nisem nikomur ponujala kot zlato, prej obratno. Namreč dobro vem, kako draga je poceni hrana. Ker poceni hrano moraš dajati v ogromnih količinah, da žival dobi potrebna hranila. In na koncu je dražje količinsko gledano v istem obdobju. Še tisti gospe, ki je službo izgubila, sem svetovala hrano za odtenek cenejšo njeni dosedanji, ki pa je še vedno bila dokaj kvalitetna glede na pofl, ki se sicer reklamira kot najboljše in najcenejše.
Vem pa, da je pred leti nekdo sodeloval pod enakim ali skoraj istim nickom na tem forumu (za druge forume ne bi vedela, ker ne sodelujem, niti jih ne berem kaj dosti), ampak mene takrat na forumu še ni bilo.
Svoje izjave bo potrebno utemeljiti, če že obsojaš.

Moje delo v reali. Večinoma na žalsot kot na srečo. Veš, takšnih kot si ti z zdravo pametjo je žal premalo, ki bi internetne članek brali s previdnostjo in poleg razmišljali o prebranem. Pogosto ljudje kar na internet zavijejo, dobijo neke napol informacije ali pa preberejo kak tak članek … Potem pa se sprašujejo, zakaj imajo probleme. Pa tudi v preteklosti je bilo že mnogo takih primerov, ko smo jih komaj rešili, saj so ljudje prebrali neke nasvete ali nestrokovne članke. Za povrhu pa še širijo paniko z napačnimi informacijami, kot je tale koronavirus, češ da so živali bile okužene.
Ostanita zdrava mačkonarja!

najlazje je kritizirat … glede korone in zivali navajajo v clanku pravilne informacije, saj sem podobno novico zasledil na tujih portalih.

Očitno ne beremo enakih člankov. Jaz nikjer ne najdem da je pes bil okužen. Tudi sam članek je citiran iz tujega zanesljivega vira. Res je najlažje kritizirat v prazno.

Zaenkrat ni dokazanih primerov, da bi se lahko psi okužili COVID-19 od svojih lastnikov, okužijo pa se lahko s pasjim koronavirusom.

A boš zanikal/a da pasji koronavirus ne obstaja!?

meni je pa stran vsec. tak preprost dizajn, hitro se znajdem, pa se brezplacno je. tudi nadleznih reklam ni tako kot pri kuzku ali zdrava prehrana za pse. tudi nasveti so preverjeni. itak pa ce se zgodi kaj mojim psickom, bomo sli do veterinarske postaje

Ti pa ne znaš ravno brati? Jaz pišem izključno o korona virusu, ki trenutno razsaja med človeško populacijo in o tem je tudi članek.

O pasjem koronavirusu, pa vem verjetno dovolj, če ne več kot ti. Tudi to, da poznamo vsaj dva – eden udari na respiratorni sistem, drugi na prebavila. O tem koronavirusu nisem nikjer pisala, ampak izključno o SARS2.

Pravzaprav govoriva pa o istem – tudi jaz pravim, da nikjer niso potrdili, da je pes okužen z novim (človeškim) koronavirusom, zato se ti ni sploh potrebno razburjati.

a ti sploh beres???

naj bi se okužil s koronavirusom od svojega lastnika. Zaenkrat ni dokazanih primerov, da bi se lahko psi okužili

In kje tu pise, da pes je okuzen tako kot si ti prebrala?!

New Report

Close