Najdi forum

Povozena macka

Pozdravljeni.
Danes smo se znasli v tezavi. Zjutraj je macka domov prisepala s krvavo tacko. Predvidevamo da jo je oplazil/povozil avto ali pa jo je napadla kaksna zival. Macka ima “olupljeno” tacko malo pod komolcem pa do podplata. Aja gre za sprednjo levo tacko. Tacka je vrjetno tudi zlomljena. Macka ze cel dan lezi v svoji skatli, je in pije bolj malo, ima pa vse nastavljeno. Vecino casa pociva ker verjamem da jo grozno boli.
Zdaj pa prosim brez obsojanja!!!
Macka je bolj kot ne “potepusna” domov pride samo jest in vcasih spat, drugace pa veliko hodi po vasi in raziskuje. Kaksne pol leta nazaj je ze imela bliznje srecanje z avtomobilom, ji je prav tako ranil tacko, katero smo povili v povoj skupaj z dvema palckama, da je bila stabilna, za vsak slucaj ce je bila kaj pocena kost. No to se je kmalu uredilo in pozdravilo. Danes pa smo spet postavljeni se pred hujso poskodbo. Predvsem me zanima kako macki pomagati, s cim ocistiti rano, ji dati kaksna protibolecinska zdravila. H veterinarju je zal ne bomo vozili ker to lahko kosta 300€ ali ves da jo operirajo in zrihtajo. Lahko me preklinjate, in zanicujete, ampak meni je to ogromno denarja in mi ga je malo skoda dat za macko ki jo lahko ze jutri avto povozi do smrti. Macko imamo res radi, drugace lepo skrbimo za njo, kadar zeli lahko pride not na toplo, hrano ima vedno na voljo. Nismo pa mi krivi ce ljudje ne znajo med voznjo paziti na zivali na cesti!!!
Resnicno upam da se bo nasel nekdo, ki bi mi znal pomagat kako oskrbeti rano. Tisti, ki pa mi zelite pametovati, se lahko zadrzite, ker vem da ne delam prav, ampak v trenutni situaciji mi tudi ne preostane drugega.

slikaj mačkino tačko, povej veterianrju kao je, kaj bi se dalo napraviti in koliko bi stalo. močno dvomijm, da stane 300 €, prej 30 €. ne tega delat, da sploh ne greš k veterinarju, pač pa se prej pozanimaj koliko bi ca. stalo. sam tudi tako delam, prej vprašam oz. tudi povem, da sem brezposeln, brez denarja in ne morem si privoščoti dragega zdravljenja in ti tudi prisluhnejio, so obzirni, pa smo do sedaj vedno našli skušno rešitev za manj kot 30 e.

namreč če ne greš vsaj to postoriti,s e pozanima za ceno, lahko rečemo, da nisi nič napravil in mučiš žival.

lp

Ja, tole je mučenje živali, saj je lastnik po ZAKONU dolžan nuditi hišni živali veterinarsko oskrbo, kadar je poškodovana. Tudi v primeru, da se ne da veliko narediti, mora biti žival pregledana. Žal je v Sloveniji mentaliteta takšna kot je, in veliko živali živi pri tako neodgovornih lastnikih kot muca v prvotnem postu.
Mačko mora pregledati veterinar. Pregled stane 30 eu. Rentgen dodatnih 30 … Naravnjanje zloma in povoj okrog 200-300 eu, operacija od 500 naprej.

Živali so luksuz, ampak žal se veliko ljudem zdi, da imajo pravico imeti žival, tudi če samo zelje in repo natepavajo. Veterinarska oskrba za male hišne živali (pes, mačka, hišni kunci, glodavci) stane precej. In na to je potrebno misliti, preden si namislimo žival.

Sicer je pa že spuščanje hišne živali brez nadzora prepovedano. Torej lastnica tele muce krši 2 pravili iz zakona. Srečo ima, da je anonimna, sicer bi z moje strani že šla prijava mučenja živali na UVHVVR.

Mene bolj kot taca skrbi še nekaj drugega: vsaki mački, kjer sumimo hud udarec (avto, brca, padec z višine višje od 2-3 metre) je dobro narediti pregled abdomina (trebuha). Ker so mačke zelo podvržene hernii diafragme oz. predpone. Predpona drži notranje organe na svojem mestu: pljuča srce … v prsnem delu in črevesje, ledvnice … v spodnjem delu; ter s tem preprečuje potovanje organov prosto po trebuhu. Če pride do pretrganja diafragme, je to smrtno nevarno in je samo vprašanje, kako dolgo bo muca živela. Da ne omenim, da je to agonija v bolečinah za mačko. Kot nasvet drugim lastnikom povoženih, padlih in zbrcanih muc.

New Report

Close