Najdi forum

Zimski plašček

Pozdravljeni,
Zanima me, če je potrebno pozimi havanskim bišonom obleči zimski plašček za daljše sprehode.
Hvala za odgovore.

Ne.
Če se pes zunaj giba, potem oblačenje ni potrebno.
Je pa kriza, ko je sneg in se -predvsem psom z daljšo dlako- na dlaki (po trebuhu, tacah, ušesih, gobcu) naredijo ogromne snežne kepe. V takih primerih je plašč zelo priporočljiv. A mora biti plašč na vse 4 tace, ne samo čez hrbet.
Ruffwear firma ima super oblačila za psa. So pa res zelo draga. A menim da vredna svojega denarja, saj so trpežna; praktično neuničljiva.

Motorola hvala. Sem pogledala in cena je res visoka. Mislim, da bomo prvo leto poskusili brez, oziroma ga bomo kupili, če bo potrebno. Za zdaj itak še ne vem, če bo psička uživala na snegu, oziroma, če sploh bo kaj snega 🙂
Glede na to, da si tudi sama lastnica bišona, bi ti zastavila še nekaj vprašanj, če lahko 🙂
Na koliko časa ga kopaš? Jaz jo krtacim dnevno, ker pa je bela, se mi zdi, da jo na dva tedna kar moram skopati, ker drugače že spremeni barvo, saj se najraje igra pod živo mejo in na cvetlični gredi.
Načeloma jo nameravam strižti. Zdaj je stara pet mesecev. Kdaj je primeren čas? Ali imaš mogoče kakšen kontakt dobrega pasjega salona?
Hvala za tvoj čas.
Lep pozdrav

Vsa vprašanja smo obdelali na drugem forumu mojpes.net Tam poišči temo pasme – havanski bišon in imaš ogromno napisanega – celo od vzrediteljev.

Mimogrede, zakaj se ne obrneš s svojimi vprašanji na vzreditelja vašega psa? On ti bo dal še dodatne informacije? Drugače pa se nam pridruži na pasjem forumu 🙂

Bišon, se strinjam s “pasjo prehrano”. Glede (dobrega) frizerja se posvetuj z vzrediteljem.

Jaz svojo starejšo skopam 2x/ letno.
Ta mlad pa je skopan na npr. slaba 2 meseca oz. ko je pri frizerki in vse ona zrihta – ga skopa, postriže, postriže kremplje po potrebi ipd.
Glede kopanja je tako…. sama zagovarjam čim manj kopanja oz. “posegov” s šamponi (ki zagotovo vplivajo na mikroklimo kože in dlake). Če je pes redno prečesan, sama ne vidim razloga za pogosto kopanje! Pač – to je moje osebno mnenje.
Seveda je pa čisto druga zgodba, če se pes razstavlja. Takrat je nujno tedensko ali 2-tedensko kopanje. In tudi tretma same dlake, skrb da se dlaka čimmanj uniči, je drugačen, kot pri naših psih, ki so couch potatoes. Najbrž pa ne rabim pisati, da se razstavnega psa itak ne striže. Standard je jasen.
Torej glede frizerja – po nasvet in namig k vzreditelju. Ker odvisno je tudi iz katerega konca SLO si. Najbrž nima smisla ga voziti v Koper, če stanuješ v Prekmurju…..
Lp

Na vzrediteljico se težko obrnem po nasvet glede pasjega frizerja, ker prihaja iz drugega konca Slovenije, jaz pa sem iz Ljubljane. Sem pa slišala, da se pri frizerju dogaja vse mogoče, zato sprašujem po nasvetih. Motorola koliko je pa star tvoj mlajši kuža? Moja je pet mesecev in še ni bila pri frizerju. Nekako bom poskusila, da bi imela srednje dolgo dlako, do te točke, ko jo bom še lahko vzdrževala. Razstavljali je pa ne bomo.
Hvala

Mlajši bo star prihodnji teden 15 mesecev, ga pa vozim striči praktično od mladega. Torej nekje ravno od 5. ali 6. meseca. Frizerka ga je na začetku le skopala in malce oblikovala frizuro. Trenutno ima konkretno kratko dlako, saj sem zanemarila krtačenje (tisto, resnično “pravo”, torej česanje od kože, do konic dlake; ne le “malce po vrhu”) in je bil grozno zvozljan! In ni preostalo drugega, kot da se postriže res precej na kratko.
Glede frizerja bi težko svetovala kam voziti. Res je – skoraj toliko kot je lastnikov kužkov, ki vozijo striči svoje pse, skoraj toliko je zgodb o frizerjih ter zadovoljstvu z njihovimi storitvami. Svoja psa vozim k različnima frizerkama – starejšo že precej let k Damijani, ki ima salon na vogalu Zaloške in Kajuhove. Starejša psica ni postrižena po standardu, sem pa z njenimi storitvami zadovoljna, ker jo je psica nekako navajena.
Mlajšega vozim k Danijeli, ki ima salon v Trzinu.
A kot rečeno…. ne bi preferirala nobenega frizerja ali ga priporočila. Predlagam, da pelješ morda k različnim in boš sama ugotovila, koliko si ti in tvoj kuža kompatibilna s frizerjem in kako si zadovoljna s storitvami.

Motorola, hvala!

Imam sicer lhasa aspo, januarja bo 3 leta imela. Ima dolgo dlako, kopam jo vsak teden. Pozimi, ko je zelo mrzlo jo za ven oblečem. Končno je pa hišna kužika in je prehod iz toplega na mraz stresen zanjo.

New Report

Close